Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowa marka energii wodorowej do napędu pojazdów

Utworzona: 2023-01-31


Nikola Corporation utworzyła nową globalną markę HYLA związaną z produkcją i dystrybucją wodoru do zasilania bezemisyjnych samochodów ciężarowych.

Pod marką HYLA producent ma zamiar opracować warunki techniczne umożliwiające dostawę do 300 ton wodoru dziennie. Uzyskanie takiego poziomu podaży będzie możliwe dzięki wsparciu kilku amerykańskich partnerów. Do roku 2026 firma zamierza uruchomić 60 stacji tankowania, a pierwsze obiekty zostaną oddane do użytku w Colton w Kalifornii, w prowincji Ontario w Kandzie oraz w pobliżu portu w Long Beach na terenie hrabstwa Los Angeles. Ponieważ Nikola zmierza rozpocząć swoją działalność od Kalifornii, pierwsze stacje będą służyć kluczowym klientom w tym regionie USA. Po wdrożeniu ulepszeń technicznych, szacowany czas tankowania na stacjach Nikola powinien wynosić mniej niż 20 minut.

Koncepcja obsługi klientów obejmuje również mobilne dystrybutory wodoru, umożliwiające realizację dostaw w lokalizacjach odpowiadających potrzebom użytkownikom ciężarówek z ogniwami paliwowymi. Mobilna stacja tankowania chłodzi i spręża wodór, który służy do szybkiego napełniania zbiorników pojazdów, gdzie jest przechowywany pod ciśnieniem 700 barów. Stacja jest wyposażona w cysternę zdolną pomieścić 960 kg wodoru.

Opracowany przez Nikolę program przewiduje budowę własnych mobilnych stacji tankowania, a także wykorzystywanie podobnych urządzeń innych firm, które zapewnią klientom szerokie możliwości zaopatrywania się w paliwo wodorowe. Po pomyślnym zaliczeniu testów, pierwszy mobilny dystrybutor został już dopuszczony do eksploatacji. Kolejne zostaną oddane do użytku wkrótce, jeszcze w pierwszym kwartale 2023 r.

Źródło: Nikola
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels