REKLAMA

Aktualności etransport.pl

Portal etransport.pl dostawca najważniejszych informacji z branży TSL wzbogacił swoją ofertę o kolejny nowy dział Kierowca Do Zabrania .
etransport.pl uruchomił dział Dobrych Parkingów, który ma służyć kierowcom do wymiany informacji o możliwościach postoju we wszystkich krajach Europy
etransport.pl uruchomił na swoich stronach informacje o zakazach i ograniczeniach ruchu w niektórych państwach Europy
W końcu forum dyskusyjne będzie pogrupowane i uporządkowane.
Zmieniliśmy layout podstron etransport.pl - duża zmiana graficzna. Minimalizm i prostota formy nawiązują do szaty graficznej strony głównej.
Lista zajętych terminów jest teraz dostępna na stronie reklamy.
Od teraz, dla wszystkich tych, którzy nie czują się na siłach, by analizować słupki analiz statystycznych, mamy proste rozwiązanie: statystyki "w dwóch zdaniach".
Dokonaliśmy nieco zmian w newsletterze. Najważniejsza z nich, to informacja o działaniach etransport.pl
Utworzyliśmy specjalną przestrzeń dla tych, którzy czują w sobie potrzebę pisania. Blog dostępny jest ze strony głównej etransport.pl

Co nowego w koncie użytkownika etransport.pl

Rumunia: dodatkowe zakazy ruchu dla ciężarówek w związku z upałami
Od 29 do 31 lipca 2021, w godzinach między 12 a 20, na całej sieci drogowej, z wyjątkiem hrabstw: Harghita, Neamt, Suczawa i Botosani, nałożono ograniczenia ruchu dla pojazdów o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 7, 5 t.
Utrata prawa jazdy na 3 miesiące za fałszowanie wskazań tachografu
Koniec z pobłażliwością dla kierowców- zmiany przyjęte przez Radę Ministrów
Ponad 10 000 kierowców może mieć zaniżone wynagrodzenie
Państwowa Inspekcja Pracy wyjątkowo polubiła się z branżą transportową i tematem nadgodzin. Dlaczego? Dlatego, że praca „za kółkiem” i nadgodziny są tak samo nierozłączne jak bajkowy Bolek i Lolek czy też filmowy Flip i Flap. Dlatego nie ma się co dziwić inspektorom, którzy pierwsze co biorą pod lupę, w przypadku firmy transportowej, to rozliczenia godzinowe.
Dodatek za rozłąkę
Zgodnie z Pakietem Mobilności, od 2 lutego 2022 r. na terenie UE dla przewozów kabotażowych i cross trade (odpowiednio w jednym lub więcej krajach poza siedzibą przewoźnika) istnieje obowiązek płacenia kierowcy stawki wynagrodzenia minimalnego dla danego kraju członkowskiego.
Wyjątki od zakazów dla ciężarówek w Niemczech w związku z powodziami
Kilka krajów związkowych wydało ogólne zwolnienie od zakazu prowadzenia pojazdów w niedziele i święta oraz od sobotniego zakazu jazdy.
Niemcy łagodzą przepisy regulujące czasy jazdy i odpoczynku
W związku z obfitymi opadami i burzami w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii niemieckie Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej wprowadziło tymczasowe wyjątki od przepisów regulujących czasy jazdy i odpoczynku dla przewozów związanych z udzielaniem pomocy lub naprawą szkód spowodowanych przez burze. Obowiązują one do 1 sierpnia br.
Ewolucja nadeszła!
8 lipca Renault Trucks zaprezentował gamę TCK Evolution. Z początkiem września br. pojazdy pojawią się we wszystkich krajach. Nowe ciężarówki skoncentrowane są przede wszystkim na kierowcy i jego potrzebach.
Zmiany w wynagrodzeniu kierowców
Nowe przepisy unijne (pakiet mobilności) zakładają, że kierowca polskiego przewoźnika wykonujący międzynarodowy transport drogowy ma zarabiać co najmniej tyle samo, co kierowca w danym kraju, w którym wykonuje pracę.
Poznaj nas - drużyna etransport.pl

Pracujemy w:

Novemedia Ltd

Novemedia Ltd
also trading as etransport.pl

UK Company: SC 393540
EU VAT: GB 933184524
office@novemedia.co.uk

Więcej o nas i naszych projektach:


http://novemedia.co.uk

Redakcja portalu:

redakcja@etransport.pl

Pomoc dla użytkowników:

help@etransport.pl

Sprawy forum:

forum@etransport.pl

Wspólpraca, Partnerstwo, Patronat medialny:

wspolpraca@etransport.pl

Reklama:

reklama@etransport.pl