REKLAMA

Aktualności etransport.pl

Portal etransport.pl dostawca najważniejszych informacji z branży TSL wzbogacił swoją ofertę o kolejny nowy dział Kierowca Do Zabrania .
etransport.pl uruchomił dział Dobrych Parkingów, który ma służyć kierowcom do wymiany informacji o możliwościach postoju we wszystkich krajach Europy
etransport.pl uruchomił na swoich stronach informacje o zakazach i ograniczeniach ruchu w niektórych państwach Europy
W końcu forum dyskusyjne będzie pogrupowane i uporządkowane.
Zmieniliśmy layout podstron etransport.pl - duża zmiana graficzna. Minimalizm i prostota formy nawiązują do szaty graficznej strony głównej.
Lista zajętych terminów jest teraz dostępna na stronie reklamy.
Od teraz, dla wszystkich tych, którzy nie czują się na siłach, by analizować słupki analiz statystycznych, mamy proste rozwiązanie: statystyki "w dwóch zdaniach".
Dokonaliśmy nieco zmian w newsletterze. Najważniejsza z nich, to informacja o działaniach etransport.pl
Utworzyliśmy specjalną przestrzeń dla tych, którzy czują w sobie potrzebę pisania. Blog dostępny jest ze strony głównej etransport.pl

Zaprosili nas...

WIELTON S. A.
etransport. pl został zaproszony na uroczystość otwarcia Biura Konstrukcyjnego Spółki Wielton.
Volvo Polska
Innowacje dla zrównoważonego transportu w miastach przyszłości- to tytuł konferencji organizowanej przez Volvo Polska i 3M, w której planujemy wziąc udział.
FM Logistic
Redakcja etransport. pl uczestniczyła w jubileuszowej konferencji z okazji 20-lecia FM Logistic w Polsce.
CHEP Polska
etransport. pl weźmie udziała w jubileuszowej gali 15-lecia firmy CHEP na polskim rynku.
Inter Cars SA
27 maja br. odbędzie się uroczystość podpisania Aktu Erekcyjnego Europejskiego Centrum Logistycznego ILS Grupy Inter Cars SA.
Wielton S. A.
etransport. pl został zaproszony na konferencję prasową
dotyczącą perspektyw rozwoju grupy kapitałowej Wielton na rynku europejskim.
MAN Truck & Bus Polska Sp. z o. o.
Wiosna w Sadach – impreza poświęcona nowym i używanym autobusom MAN i Neoplal.
PCC Kutno Terminal
Redakcja etransport. pl będzie uczestniczyła w konferencji z okazji zakończenia procesu inwestycyjnego na terminalu PCC w Kutnie.
ITS POLSKA
etransport. pl weżmie udział w VIII Polskim Kongresie ITS.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu
Na zaproszenie Koła Naukowego LOGISTIQUA oraz Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu etransport. pl weźmie udział w konferencji nt. Nowych Trendów w logistyce i transporcie - MODLOG.

Co nowego w koncie użytkownika etransport.pl

Grudzień pełen zakazów dla ciężarówek
Ostatni miesiąc w roku kojarzy się nam z okresem świątecznym, myślimy już o zjazdach do domów, by wspólnie spędzić ten czas. Kierowcy jednak muszą liczyć się z większą ilością ograniczeń w ruchu pojazdów ciężarowych w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Kod 5U, czyli recepta na zdrowie (bez cukrzycy)
Cukrzyca. Jak ta choroba może wpłynąć na pracę kierowcy, jak sobie z nią radzić i jakie są konsekwencje zachorowania? O tym dowiecie się z pierwszej części artykułu.
W drugiej natomiast, zatytułowanej ''Mniej cukru = więcej zdrowia" znajdziecie sporo praktycznych wskazówek żywieniowych oraz trochę prostych przepisów na zdrowe dania.
Zmiany w badaniach lekarskich i psychologicznych kierowców drogowych
Projekt ustawy zwalnia kierowców, którzy są wyłączeniu spod stosowania przepisów dyrektywy 2003/59/WE, z konieczności posiadania orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań odpowiednio zdrowotnych i psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy (aktualnie kierowcy ubiegający się o wydanie prawa jazdy kategorii C lub D mają obowiązek poddania się badaniu lekarskiemu i psychologicznemu w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami, a kierowcy wykonujący przewóz drogowy ale korzystający z ww. zwolnień, mają dodatkowo posiadać i okazać na żądanie organów kontroli ruchu drogowego orzeczenie lekarskie i psychologiczne o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy).
Doba nie jedno ma imię
Każdy z branży pamięta moment, kiedy transport zelektryzowała zmiana taryfikatorów dotyczących naruszeń reguł czasu pracy, odpoczynków. Najbardziej medialnym przepisem stał się art. 21 Ustawy o czasie pracy kierowców, czyli ograniczenie czasu pracy w DOBIE ze względu na porę nocną.
Od 2022 r. zmiany w wyposażeniu ciężarówek
Zgodnie z nowymi przepisami we wszystkich pojazdach silnikowych (w tym ciężarówkach, autobusach, samochodach dostawczych i sportowo-użytkowych) będą musiały działać inteligentne dostosowanie prędkości, ułatwienia w zakresie montażu alkomatów blokujących zapłon, systemy ostrzegania monitorujące senność i uwagę kierowcy, zaawansowane systemy wykrywania rozproszenia uwagi kierowcy, awaryjne sygnały stopu, systemy wykrywania obiektów przy cofaniu, rejestratory danych na temat zdarzeń oraz systemy monitorowania ciśnienia w oponach.
Polski, elektryczny, lekki...
Fabryka Samochodów Elektrycznych z Bielska - Białej zaprezentowała swój w pełni elektryczny, lekki samochód dostawczy w klasie do 3, 5 tony.
Niemcy: Dodatkowe święto w Dolnej Saksonii. Co z zakazem dla ciężarówek?
W czerwcu 2018 roku w Dolnej Saksonii podjęto decyzję o uznaniu dnia 31 października, czyli Dnia Reformacji, za ustawowe święto państwowe na terenie całego kraju związkowego.
Podobnie zrobiły również Brema, Hamburg, i Szlezwik-Holsztyn.
Dotychczas Dzień Reformacji obchodzony był tylko w tylko w: Brandenburgii, Zachodniej Meklemburgii - Pomerania, Saksonii, Saksonii - Anhalt i Turyngii.
Czy zakaz jazdy dla pojazdów ciężarowych powiększy się w tym dniu o kolejne 4 landy?
Wzmożone kontrole drogowe w całej Polsce
VI edycja ogólnopolskiej kampanii ''Twoje światła, nasze bezpieczeństwo'' rozpoczęła się 21 października i potrwa do 15 grudnia.
Bezpłatne badania odbędą się w 200 punktach w całej Polsce.
Poznaj nas - drużyna etransport.pl

Pracujemy w:

Novemedia Ltd

Novemedia Ltd
also trading as etransport.pl

UK Company: SC 393540
EU VAT: GB 933184524
office@novemedia.co.uk

Więcej o nas i naszych projektach:


http://novemedia.co.uk

Redakcja portalu:

redakcja@etransport.pl

Pomoc dla użytkowników:

help@etransport.pl

Sprawy forum:

forum@etransport.pl

Wspólpraca, Partnerstwo, Patronat medialny:

wspolpraca@etransport.pl

Reklama:

reklama@etransport.pl