Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Europejska firma zamówiła 100 ciężarówek Nikola Tre FCEV
Utworzona: 2023-01-26

30 pierwszych egzemplarzy trafi do GP JOULE w roku 2024. Pozostałe 70 pojazdów zostanie dostarczonych w roku 2025, z możliwością zakupu za pośrednictwem ekosystemu GATE, kompleksowego modelu wynajmu elektrycznych samochodów ciężarowych Grupy Iveco.

Pojazdy Nikola Tre FCEV w europejskiej wersji 6x2, zamówione przez GP JOULE, niemieckiego dostawcę systemów zintegrowanych rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii, z siedzibą w Reußenköge, będą produkowane przez spółkę joint venture założoną przez Nikolę i Grupę Iveco w zakładzie produkcyjnym w Ulm.

IVECO zapewni niezbędne usługi konserwacyjne i serwisowe. GP JOULE zamierza udostępnić ciężarówki Nikola swoim klientom z branży transportowej i logistycznej. Zamówienie jest uzależnione od pomyślnego rozpatrzenia wniosku złożonego o dofinansowanie w ramach niemieckiego programu wspierania zakupu pojazdów z alternatywnymi, przyjaznymi dla klimatu napędami. Ponadto, począwszy od roku 2026 r., GP JOULE i Grupa Iveco zamierzają sprzedawać klientom w Europie kolejne pojazdy FCEV. Niemiecka firma ma zapewnić dostawy zielonego wodoru do sieci stacji tankowania wodoru.

Źródło: Nikola
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels