Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Akumulatory produkcji Nikola

Utworzona: 2022-08-20


Przejęcie firmy Romeo Power umożliwi projektowanie i produkcję akumulatorów we własnym zakresie.

Firmy ogłosiły zawarcie ostatecznej umowy, w ramach której Nikola Corporation kupi wszystkie akcje Romeo Power, Inc, specjalizującej się w technologiach energetycznych oraz w zaawansowanych rozwiązaniach elektryfikacyjnych dla pojazdów użytkowych. Firma Romeo, z siedzibą w Cypress w Kalifornii, zajmuje się technologią magazynowania energii, a w szczególności projektowaniem i produkcją zestawów akumulatorów litowo-jonowych dla pojazdów użytkowych. Jako największy klient, Nikola ma nadzieję, że przejęcie pozwoli na znaczną poprawę działalności operacyjnej i redukcję kosztów produkcji akumulatorów. Oczekuje się, że dodanie możliwości systemu zarządzania bateriami (BMS) opracowanego przez Romeo pozwoli przyspieszyć rozwój produktu i zapewni lepszą wydajność dla klientów Nikola.

Zintegrowana platforma elektryfikacji pojazdów użytkowych ma doprowadzić do osiągnięcia wysokiej jakości produkcji i pozwoli osiągnąć roczne oszczędności na poziomie do 350 mln USD do 2026 r. oraz zmniejszyć koszty akumulatorów niezwiązanych z ogniwami o 30-40% do końca 2023 r.

Planowana transakcja stanowi dla Nikoli ważne posunięcie strategiczne przy minimalnych nakładach kapitałowych. Oczekuje się, że przyspieszy ona rozwój produktów, zwiększy zasięg i tempo ładowania baterii oraz poprawi wrażenia klientów. Ponadto, Nikola będzie w stanie produkować zestawy akumulatorów do użytku domowego, co jest zgodne z firmową strategię rozwoju systemu akumulatorów zasilanych z dwóch źródeł.

Źródło: Nikola
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels