W tym filmie przedstawiamy przykład wynagrodzenia kierowcy, gdzie przychód do opodatkowania jest większy niż podstawa ZUS. Wyjaśniamy, dlaczego takie sytuacje mogą wystąpić i jak wpływają na podatki i składki ZUS.
Prezentujemy konkretny przykład wynagrodzenia kierowcy w transporcie krajowym, uwzględniający podstawowe składniki, takie jak stała pensja, premie czy dodatki. a*alizujemy, jak te składniki wpływają na łączny przychód kierowcy.
Wyjaśniamy, że przychód do opodatkowania obejmuje całość wynagrodzenia kierowcy, które jest podlegające opodatkowaniu przez organy podatkowe. Przychód ten może być wyższy niż podstawa ZUS, która służy jako podstawa do obliczania składek na ubezpieczenie społeczne.
Omawiamy, że podstawa ZUS jest określana zgodnie z przepisami prawnymi i służy jako podstawa do obliczania składek na ubezpieczenie społeczne, takie jak ubezpieczenie emerytalne, rentowe i zdrowotne
Niebezpieczne i chamskie sytuacje na drogach. Ponad 6 lat temu pojawił się pierwszy odcinek kompilacji, który miał niecałe dwie minuty.
Prezentacja naczepy do przewozu kontenerów morskich SCHMITZ Cargobull SCF 45' EURO.
Ktoś z Was miał taki przypadek i dostał takie pismo?
Zakorkowane ulice Poznania. Na jednej z nich Skoda odmówiła posłuszeństwa. Ten policjant zasłużył na pochwałę. Nie czekał na lawetę, tylko postanowił działać. Sam pchał auto w bezpieczne miejsce a drugi z policjantów zabezpieczał go autem z tyłu.
Konsekwencje wypłaca wynagrodzenia "pod stołem"
W skutek po stronie pracownika:pracownik zatrudniony "na czarno" lub otrzymujący część wynagrodzenia "pod stołem", będzie miał zapewnione pod względem podatkowym całkowite bezpieczeństwo.
Jeśli w firmie pojawi się kontrola PIP lub gdy pracownik sam złoży pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy, to:
- Nie będzie musiał płacić zaległego podatku z odsetkami,
- Nie będzie odpowiadał karnie za niezapłacenie podatku
- Zaległe składki zapłaci za niego pracodawca
Skutek po stronie pracodawcy
Pracodawca, który zatrudnia pracownika "na czarno" lub płaci mu część wynagrodzenia "pod stołem" od stycznia 2022 roku będzie ponosić odpowiedzialność za wszystkie zobowiązania publicznoprawne pracownika:
- Będzie odpowiadał karnoskarbowo za nieodprowadzanie zaliczek
- Będzie odpowiadał za zobowiązania podatkowe oraz składkowe pracownika
- Zapłaci dodatkowy podatek od przychodów równych minimalnemu wynagrodzeniu
- Nie będzie mógł poniesionych z tego tytuły wydatków zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów