Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wodór + nowa generacja ciężarówek klasy 8

Utworzona: 2022-10-12


Właśnie nimi ma się zająć spółka joint venture, którą zamierzają stworzyć E.ON i Nikola Corporation.

Przypomnijmy, że Nikola to światowy lider w dziedzinie bezemisyjnych rozwiązań transportowych i infrastruktury energetycznej, natomiast firma E.ON jest jednym z największych w Europie operatorów sieci energetycznych i infrastruktury energetycznej oraz dostawcą innowacyjnych rozwiązań.

Dzięki partnerstwu klienci zyskają dostęp do zintegrowanych rozwiązań transportowych, z wykorzystaniem wodoru. Obie strony podpisały teraz listę warunków współpracy, które zostaną uwzględnione podczas negocjacji ostatecznej umowy.

Spółka joint venture zajmie się wykorzystaniem nowej generacji ciężarówek klasy 8 w połączeniu z usługami serwisowymi oraz infrastrukturą zielonego wodoru. W rezultacie partnerstwo ma potencjał do przekształcenia wysokoemisyjnego sektora transportu ciężkiego. Spółka ma promować wodór jako opcji porównywalnej albo lepszej od oleju napędowego z punktu widzenia całkowitego kosztu posiadania. Ostatecznym celem przedsięwzięcia jest udostępnienie wodoru na terenie całego kraju w stacjonarnych i mobilnych punktach tankowania.

Zastosowanie zielonego wodoru, który wyróżnia się wysoką gęstością energii, w transporcie ciężkim wiąże się z kilkoma zaletami. Pojazdy elektryczne z ogniwami paliwowymi (FCEV) mogą osiągnąć większy zasięg bez znacznego zwiększania masy. Alternatywnym rozwiązaniem są akumulatorowe pojazdy elektryczne (BEV), które sprawdzają się na krótszych trasach i mają dłuższe czasy ładowania. Realnym scenariuszem w sektorze pojazdów użytkowych jest współistnienie obu typów pojazdów.

Oczekuje się, że umowa partnerska zostanie sfinalizowana do końca br. i będzie obejmować rozwój wstępnych wspólnych projektów.

Źródło: Nikola
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels