Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Opracowali mobilną stację tankowania wodoru

Utworzona: 2023-01-20


Specjaliści firmy Nikola Corporation opracowali mobilny dystrybutor wodoru przechowywanego pod ciśnieniem 700 barów, który można wykorzystać do bezpośredniego tankowania zbiorników pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi.

Opracowany przez Nikolę program przewiduje budowę własnych mobilnych stacji tankowania, a także wykorzystywanie podobnych urządzeń innych firm, które zapewnią klientom producenta bezemisyjnych ciężarówek szerokie możliwości zaopatrywania się w paliwo wodorowe.

Poświęciliśmy prawie dwa lata na opracowywanie mobilnego dystrybutora wodoru, który go chłodzi i spręża, aby umożliwić szybkie napełnianie zbiorników ciężarówek z ogniwami paliwowymi. W połączeniu z cysterną wodoru o ładowności 960 kg, mobilny dystrybutor może tankować ciężarówki jedną po drugiej
zapewnił prezes i dyrektor generalny firmy Nikola Corporation, Michael Lohscheller.
Po pomyślnym zaliczeniu testów, pierwszy mobilny dystrybutor został dopuszczony do eksploatacji rynkowej. Kolejne zostaną oddane do użytku wkrótce, jeszcze w pierwszym kwartale 2023 r.

Niedawno Nikola uzyskała certyfikat Rady ds. Zasobów Powietrza stanu Kalifornia (CARB), który jest wymagany, aby model z napędem wodorowym Tre FCEV kwalifikował się do udziału w programie Hybrid and Zero Emission Truck and Bus Voucher Incentive Project (HVIP). Oznacza to, że klienci, którzy zakupią ciężarówkę Tre FCEV w tym roku mogą ubiegać się o dopłatę w wysokości od 240 do 288 tys. dolarów USA na pojedynczy pojazd, jeśli spełnienią określone kryteria. Oprócz finansowania w ramach programu HVIP, nabywcy Tre FCEV będą mogli uzyskać dodatkową ulgę podatkową od pojazdów użytkowych w wysokości 40 tys. USD w 2023 r. od rządu federalnego - w związku z ustawą antyinflacyjną.

Ciągnik Tre FCEV dysponujący, jak deklaruje producent, zasięgiem do 800 km, można będzie wykorzystywać do realizacji różnego rodzaju przewozów, m.in. krótkodystansowych, regionalnych i intermodalnych, w odniesieniu do ładunków drobnicowych, a także specjalistycznych.

Źródło: Nikola Corporation
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels