Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Diety, tachograf, a może szkolenie?

Utworzona: 2023-12-21


Wielu przedsiębiorców zastanawia się gdzie jeszcze mogą znaleźć koszty, żeby obniżyć wysokość podatku dochodowego i składki zdrowotnej (jeśli prowadzą JDG) Poniżej trzy w 100% legalne sposoby pomysły na dodatkowe koszty.

1️⃣Diety

Pakiet Mobilności wyeliminował możliwość wypłacania diet kierowcom, ale dotyczy to WYŁĄCZNIE kierowców w transporcie międzynarodowym. Kierowcom w transporcie krajowym diety przysługują i jest obowiązek ich wypłacenia. Dodatkowo można też wypłacać ryczałty za nocleg. Stawka diety krajowej to 45 zł, a ryczałtu za nocleg – 67,50 zł. Jeśli więc Twój kierowca wykonuje transporty na terenie kraju, to sprawdź, czy wszystkie diety zostały rozliczone.

Dodatkowo jeśli jesteś właścicielem firmy transportowej, prowadzisz działalność gospodarczą jako osoba fizyczna (tzw. JDG), a kod PKD Twojej firmy to 49.41.Z czyli transport drogowy towarów, to masz prawo zaliczyć w koszty diety z tytułu podróży służbowych również w transporcie międzynarodowym według stawek z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29.01.2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej. Przykładowe stawki za dzień to: Holandia – 50 EUR, Niemcy – 49 EUR, Francja – 55 EUR.

2️⃣ Tachograf

Dokładnie za rok mija termin wymiany tachografów analogowych i cyfrowych na tachografy SMART II generacji. Ten obowiązek dotyczy transportu międzynarodowego. Jeśli więc potrzebujesz kosztów jeszcze w tym roku, może warto rozważyć zakup tachografu już dziś. Z montażem możesz się jeszcze wstrzymać. Za rok, kiedy wszyscy będą musieli zakupić nowe tachografy, mogą być problemy z dostępnością, a ceny mogą poszybować w górę.

3️⃣Szkolenie

Możesz teraz wykupić kurs Certyfikat Kompetencji Zawodowych dla siebie albo dla Twojego pracownika, fakturę otrzymasz od razu. Natomiast na skorzystanie z kursu masz cały rok. Dostęp do platformy szkoleniowej jest ważny przez 365 dni, co miesiąc organizujemy kolejną edycję wykładów na żywo, tak wiec na pewno znajdziesz dogodny termin.

Więcej informacji na temat kursu

Źródło: Transportowcy.com.pl
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels