Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wynagrodzenie kierowcy płatne nawet do 21 dnia miesiąca
Utworzona: 2023-08-19

Ustawa o delegowaniu kierowców była zapowiadana jako duże korzyści zarówno dla kierowców jak i dla pracodawców. Miała również uprościć naliczanie wynagrodzeń. Jak się jednak okazuje będą też utrudnienia.

W przypadku kierowców delegowanych dopuszcza się wypłatę wynagrodzenia w 2 transzach – pierwsza jak zawsze do 10 dnia miesiąca, a druga nawet do 21. I to jest jakieś uproszczenie, bo faktycznie ciężko było zdążyć z poprawnym naliczeniem wynagrodzeń w terminie, jeśli nie było możliwości zdalnych odczytów aut. Do tego trzeba było uzyskać dane dotyczące odcinków delegowania, żeby prawidłowo naliczyć wynagrodzenie za pracę za granicą. A to wszystko trwa.

Z jednej strony będzie więc więcej czasu na spokojne rozliczenie kierowców, z drugiej strony jednak powstanie konieczność sporządzania 2 list płac – pierwszej do 10 dnia miesiąca, drugiej do 21 dnia miesiąca. Kierowcy w transporcie krajowym i międzynarodowym, którzy nie są pracownikami delegowanymi będą mieli wynagrodzenia wypłacane wg dotychczasowych zasad.

Przepisy dotyczące zmian w wynagrodzeniach kierowców wchodzą w życie od 19 sierpnia. Żeby z nich skorzystać należy dokonać zmian w regulaminie pracy lub warunkach zatrudnienia. Można to zrobić dopiero po wejściu w życie ustawy.

Źródło: transportowcy.com
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels