REKLAMA

Zmiana w organizacji ruchu na A1. Co z OPP?
Utworzona: 2021-09-14

Budowa czterech z pięciu odcinków A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową zmierza ku finałowi. Obecnie kierowcy na całym około 80-kilometrowym odcinku korzystają z nowej jezdni, a przed końcem br. będą mieli do dyspozycji obie jezdnie pomiędzy Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim oraz Kamieńskiem i początkiem obwodnicy Częstochowy.

Jak informuje GDDKiA, zbliżający się koniec prac na trasie głównej i związane z tym zmiany w czasowej organizacji ruchu oznaczają też stopniową likwidację odcinkowego pomiaru prędkości (OPP). O jego wprowadzeniu pisaliśmy w połowie stycznia br. (link poniżej).

Od środy odcinkowy pomiar prędkości na budowanej A1

Obecnie, za sprawą przystąpienia do rozbiórki około 250-metrowego odcinka tymczasowej bitumicznej nawierzchni w miejscu dawnego skrzyżowania DK1 z DK42 w okolicy Radomska oraz zmian w czasowej organizacji ruchu, wyłączono OPP na jednym z dwóch odcinków. Chodzi o około 40-kilometrowy fragment przyszłej A1 pomiędzy węzłami Kamieńsk w woj. łódzkim oraz Mykanów w woj. śląskim. Nadal obowiązuje jednak ograniczenie prędkości do 70 km/h. Na drugim, 16-kilometrowym odcinku pomiędzy Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim odcinkowy pomiar prędkości nadal działa.

Źródło: GDDKiA
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels