Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zwiększ swoje szanse na znalezienie stabilnej i dobrze płatnej pracy

Utworzona: 2023-10-07


Spinanie zestawu, podpinanie naczepy, jazdy dynamiczne po drogach, manewry i slalomy – to tylko kilka elementów, które pojawią się podczas VIII edycji Profesjonalni Kierowcy. Na bezpłatne szkolenie w ramach akcji można zapisać się do 11 października br. na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl

Aż 90% wypadków jest wynikiem błędu człowieka. Volvo Trucks stara się to zmienić od 2016 roku, kiedy to wystartowało z akcją Profesjonalni Kierowcy w ramach, której odbywają się szkolenie dla kierowców posiadających prawo jazdy na samochody ciężarowe o masie całkowitej powyżej 3,5 ton. Najbliższe wydarzenie odbędzie się pod Łodzią już 19 października 2023 roku.

Zawód, który napędza polską gospodarkę

W ramach przedsięwzięcia szkoleni są kierowcy, którym zależy na uzyskaniu jak najlepszych kwalifikacji jeszcze przed wejściem na rynek pracy w transporcie. Dzięki umiejętnościom zdobytym dzięki Instruktorom, kierowcy zwiększają swoje szanse na znalezienie stabilnej i dobrze płatnej pracy w firmach o międzynarodowej renomie.

Pragniemy również zwiększać świadomość w społeczeństwie na temat branży TSL, która odgrywa znaczącą rolę w polskiej gospodarce. Z danych opracowanych przez Polski Instytut Ekonomiczny wynika, że sektor ten w 2021 roku wypracował 5,7 proc. polskiego PKB i zatrudniał 951 tys. osób mówi Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager z Volvo Trucks Polska.

Profesjonalni, bezpieczni i z większymi możliwościami zawodowymi

Kolejne spotkanie w ramach VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy jest skierowane do kierowców posiadających prawo jazdy w kategoriach C i C+E, ale niebędących aktywnymi zawodowo. Zajęcia tradycyjnie poprowadzą instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. Uczestnicy poszerzą wiedzę teoretyczną oraz zdobędą umiejętności z zakresu: jazdy w poślizgu, slalomów, manewrów, podpinania naczep oraz zestawu tandem. A także będą mieli okazję poznania z bliska elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo.

Tematyka jest zawsze ustalana z kierowcami, ponieważ chcemy odpowiedzieć na aktualne zapotrzebowania rynku. Przy czym kluczowe dla nas jest, aby szkolenia, a co za tym idzie podnoszenie kompetencji przełożyło się na bezpieczeństwo na drodze oraz większe możliwości zawodowe mówi Wojciech Sidoruk, Fuel Management Team Leader z Volvo Trucks Polska.

Trwają zapisy na szkolenia

Na bezpłatne szkolenia w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy można zapisać się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl do 11 października 2023 roku. Akcja odbędzie się 19 października 2023 roku (czwartek) we współpracy z wieloletnim partnerem Akcji – Phillips Poland.

Źródło: Profesjonalni Kierowcy
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels