Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Na dobrym szkoleniu kierowców zyskujemy wszyscy

Utworzona: 2022-06-09


W największym szkoleniu, pod okiem instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks wzięło udział 50 kierowców. Podczas konferencji prasowej przedstawiono również kierunek, w którym dalej będzie rozwijać się akcja.

Profesjonalni Kierowcy to największa akcja społeczna w sektorze TSL. Program zainicjowało Volvo Trucks w 2016 roku i z każdą kolejną edycją dołącza do niego coraz większe grono Partnerów. VII edycję wspiera rekordowa liczba Partnerów: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton S.A., Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia, Shell Polska oraz TUiR WARTA SA, które roku do grona Partnerów dołączyło w tym roku. Partnerzy podzielili się swoimi przemyśleniami na temat akcji oraz branży transportowej podczas konferencji prasowej.

Cieszymy się, że dołączyliśmy do zacnego grona Partnerów Akcji Profesjonalni Kierowcy. Uważamy, że cel akcji, jakim jest szkolenie kierowców a tym samym podnoszenie ich kwalifikacji jest dobrym działaniem prewencyjnym i może mieć pozytywny wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach i w konsekwencji mniejszą ilość wypadków z udziałem popularnych „TIR-ów”. To bardzo ważna kwestia, którą należy utrzymywać i rozwijać. Poza tym akcja została doskonale i profesjonalnie zorganizowana. Świadczy to o wysokiej jakości projektu. A właśnie najwyższa jakość jest jedną z naszych kluczowych wartości. Stawiamy na nią w codziennej działalności Warty, dostarczając klientom stabilność i bezpieczeństwo finansowe najlepiej na rynku, co jest potwierdzone m.in. corocznymi sprawozdaniami Rzecznika Finansowego – mówi Łukasz Brajczewski, Dyrektor Departamentu Leasingów, TUiR WARTA SA.
Akcja Profesjonalni Kierowcy ma na celu promocję bezpieczeństwa na drogach, budowanie pozytywnego wizerunku kierowcy zawodowego oraz dotarcie do społeczeństwa z informacją o istotnej roli branży transportowej w budowaniu polskiego PKB.

Profesjonalny Kierowca z punktu widzenia ubezpieczeń to taki Kierowca, który nie powoduje szkód lub powoduje ich mało i są niewielkiej wartości. Profesjonalny Kierowca z punktu widzenia ubezpieczeń to również Kierowca, który potrafi w odpowiedni sposób zabezpieczyć pojazd po wypadku i zapobiec zwiększaniu się strat. Większość szkoleń z ekonomicznej i bezpiecznej jady, szkoleń z obsługi pojazdu realizowanych przez Akcję Profesjonalni Kierowcy ma na celu wyrobienie w Kierowcach zachowań pożądanych z punktu widzenia ubezpieczeń - mówi Błażej Szczerba, Wiceprezes Zarządu MJM Brokers.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie partnerów akcji „Profesjonalni Kierowcy”. Nasza firma od niemal stu lat jest związana z branżą transportową na całym świecie. Jesteśmy świadomi wyzwań, przed jakimi stoi branża, dlatego uważamy inicjatywy takie jak „Profesjonalni Kierowcy” za ważne i potrzebne. Phillips od zawsze na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo, jest to wpisane w naszą misję. Cieszymy się, że jako producent złączy elektrycznych oraz pneumatycznych, kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa, możemy przekazać innym swoją wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, że dzięki akcji „Profesjonalni kierowcy” razem z innymi partnerami przyczyniamy się do rozwiązania jednego z problemów transportowych – niedoboru zawodowych kierowców – mówi Julita Mazurkiewicz, President of the Management Board Phillips Europe.
Podczas szkolenia na Autodromie Jastrząb uczestnicy mieli okazję przećwiczyć utrzymanie pojazdu w poślizgu na zakręcie oraz na płycie poślizgowej, a także podpinanie naczepy. Do dyspozycji uczestników zostały oddane także elektryczne pojazdy ciężarowe - Volvo FE ELECTRIC. Ponadto kursanci poznali podstawy udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia oraz ogólne zasady transportu drogowego.

Continental po raz kolejny z przekonaniem wspiera akcję Profesjonalni Kierowcy. To unikalne przedsięwzięcie, które pozwala nam zbudować relacje ze szkolonymi kierowcami i przekazać najważniejsze wartości firmy. Jako partner akcji szczególną wagę przywiązujemy do aspektu bezpieczeństwa, od ponad 150 lat wpisanego w DNA naszej marki. Rola opon we współczesnym biznesie transportowym jest jednak o wiele bardziej złożona, dlatego podczas szkoleń będziemy zwracać uwagę również na aspekty ekonomiczne czy środowiskowe. Nowoczesne opony o wydłużonych przebiegach, wspierane innowacyjnymi rozwiązaniami cyfrowymi do zrównoważonego zarządzania flotami, to nasza kompleksowa odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi branża transportowa – dodaje Dariusz Wójcik, Dyrektor Generalny Continental Opony Polska.

Z nieukrywaną przyjemnością również w tym roku dołączyliśmy jako Partner do Akcji Profesjonalni Kierowcy. Mamy świadomość, jak bardzo potrzebne i ważne są działania wspierające branżę transportową, poprzez edukację, podnoszenie umiejętności i kwalifikacji kierowców, w efekcie zaś zmianę wizerunku kierowcy zawodowego i wzrost zainteresowania podjęciem pracy w tym zawodzie. Jako największa firma leasingowa w Polsce chcemy oferować nie tylko najlepszej jakości usługi, ale również wspierać naszych klientów w rozwoju ich biznesu, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. Widząc efekty naszych zeszłorocznych działań, chcemy również w tym roku, wspólnie z Partnerami i Organizatorami akcji Profesjonalni Kierowcy, zrobić kolejny krok na drodze do rozwoju branży transportowej, angażując się w pogłębianie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej kierowców, co w efekcie wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg - mówi Piotr Gąska, Dyrektor Transportu Ciężkiego w PKO Leasing.
W ramach programu co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Dzięki programowi, kursanci zwiększają swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie. Do tej pory przeszkolonych zostało około 1200 osób, a ¾ z nich znalazło pracę w branży transportowej.

Na dobrym szkoleniu kierowców zyskujemy wszyscy. Przekłada się ono na poprawę bezpieczeństwa na drodze, a to z kolei – na mniejszą liczbę wypadków. Efekty odczuwają ubezpieczyciele, bo w ich efekcie spodziewają się niższej szkodowości, a także klienci, bo niska szkodowość przekłada się na niższe składki. Cieszymy się, że w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy, możemy zachęcać do szkolenia się kierowców – mówi Leszek Ignaczewski, Zastępca Dyrektora ds. Ubezpieczeń Komunikacyjnych w Biurze Ubezpieczeń Korporacyjnych ERGO Hestii.
Poprzednie szkolenie praktyczne w ramach tegorocznej edycji odbyło się dzięki uprzejmości Partnera – Wielton.

Transport zmaga się obecnie z wieloma wyznaniami. Jednym z nich jest deficyt zawodowych kierowców, bez których branża ta nie może funkcjonować. Kierowcy są bowiem kluczowym ogniwem gwarantującym ciągłość łańcucha dostaw. W Polsce pracuje ok. pół miliona kierowców, ale jedna trzecia z nich zbliża się do wieku emerytalnego. To więcej niż przeciętnie w innych branżach. Szacuje się, że tylko w tym roku w Polsce może zabraknąć 200 tys. kierowców zawodowych. Dzięki akcji „Profesjonalni kierowcy, której jesteśmy partnerem, pomagamy zaktywizować osoby, które mają uprawnienia do wykonywania zawodu kierowcy, ale obawiają się z nim związać swoją przyszłość. Kierowca zawodowy to wymagająca profesja, na której spoczywa spora odpowiedzialność. W czasie szkoleń pokazujemy nowoczesne rozwiązania i przekonujemy, że jest to ścieżka kariery, która może być satysfakcjonująca. W Wieltonie nieustannie pracujemy nad doskonaleniem ergonomii pojazdów ,co przekłada się również na bezpieczeństwo – mówi Piotr Ogrodowicz, Dyrektor Handlowy Wielton S.A.

Kolejne szkolenie praktyczne w ramach programu odbędzie się jesienią. Najbliższy wykład teoretyczny online zaplanowany jest na 17 czerwca 2022 roku i będzie poruszać tematykę obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych FMX i FL.

Zapisy ruszyły i dostępne są na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels