Jakość to droga do sukcesu
Bezpłatne zajęcia zrealizowano przy wsparciu Wielton S.A, czyli jednego z partnerów projektu, który inwestuje w rozwój kierowców z kategorią C+E i C.W tym roku przeszkoliliśmy ponad 100 zawodowych kierowców. Przy czym zgłoszeń jest 4-krotnie więcej. To bardzo dobry wynik, tym bardziej że wraz z Partnerami stawiamy na małe grupy, dzięki czemu uczestnicy mogą skutecznie przyswoić przekazywaną im wiedzę praktyczną. Takie podejście sprawdza się od 2016 roku, dzięki niemu, udaje nam się osiągnąć największą efektywność. Kierowcy w komfortowych warunkach uczą się m.in.: sprawnego podpinania naczepy, prawidłowego i bezpiecznego wykonywania slalomów tłumaczy Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager, Volvo Trucks Polska.
Coraz więcej młodych osób w projekcie
Tradycyjnie zajęcia poprowadzili instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. Podczas nich uczestnicy nie tylko dowiedzieli się, jak fachowo spinać zestaw oraz podpinać naczepy, ale także sprawdzili swoje umiejętności podczas jazdy dynamicznej na drogach. Nie zabrakło również zasad pierwszej pomocy, która ma na celu wypracowanie odpowiednich zachowań i reakcji w momencie zagrożenia.Dołożyliśmy wszelkich starań, by wiedza przekazywana kursantom i sposób realizacji zajęć były jak najbardziej wartościowe i przystępne. Budujące jest to, że wszyscy uczestnicy szkolenia w Wieluniu wykazywali duże zaangażowanie i uważność nie tylko podczas zajęć praktycznych z podpinania naczepy, manewrowania i dynamicznej jazdy, ale i teoretycznych. Eksperci przekazali wiele informacji nt. codziennej pracy kierowcy zawodowego, udzielali wskazówek i cierpliwie odpowiadali na liczne pytania kursantów. Każdy z uczestników mógł wynieść ze szkolenia ogrom przydatnej wiedzy, dzięki której wyzwania i obowiązki, z jakimi przyjdzie im się mierzyć w pracy zawodowej nie powinny stanowić dla nich problemu podsumowuje Błażej Marcinkowski, Dyrektor ds. Marketingu Operacyjnego w firmie Wielton S.A.
Cieszy nas fakt, że do projektu zgłaszają się kobiety oraz coraz więcej młodych osób. To pokazuje, że branża TSL przechodzi transformację. Być może za jakiś czas nie będziemy spotykać się z określeniem, że zawodowy kierowca jest jedną z najszybciej „starzejących” się profesji. Wierzę, że wraz z Partnerami dokładamy swoją cegiełkę do tych zmian dodaje Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager, Volvo Trucks Polska.
Sprzęt, który stawia na bezpieczeństwo
Uczestnicy mieli do dyspozycji innowacyjny sprzęt, a mianowicie samochody Volvo FH, które są wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa Volvo Trucks spełniające wymagania GSR (system monitorowania ciśnienia w oponach) oraz w silniki w technologii TurboCompound, gwarantujące najniższe zużycie paliwa na rynku.Kierowcy biorący udział w szkoleniach mogli również zapoznać się z naczepą kurtynową Curtain Master Mega, która posiada m.in. nowoczesne rozwiązanie zapobiegające powstawaniu powłoki lodowej na dachu, ścianę blokowania ładunku Aberg Fix oraz system Intermodalny.
To pojazd, który doskonale sprawdzi się w mieszanym transporcie towarów wielkogabarytowych, np.: z przemysłu motoryzacyjnego, jak i napojów, opon czy sprzętów AGD, które wymagają wysokiej szczelności oraz dużej pojemności załadunkowej. Zależało nam na tym, aby osoby biorące udział w zajęciach mogły poznać specyfikę pracy nie tylko z naczepami standardowymi, ale i o innych właściwościach czy gabarytach mówi Błażej Marcinkowski, Dyrektor ds. Marketingu Operacyjnego w firmie Wielton S.A.Źródło: Profesjonalni Kierowcy