Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Doskonalili swoje umiejętności praktyczne z zakresu codziennej obsługi ciężarówek

Utworzona: 2022-10-31


Za nami finałowe szkolenie VII edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy w Chechle Pierwszym.

Ostatnie szkolenie w ramach programu obejmowało jazdę po drogach publicznych zestawem szkoleniowym, manewry z wykorzystaniem ciągnika siodłowego oraz przygotowanie pojazdu do pracy, sytuacje awaryjne wraz z określeniem zasad bezpieczeństwa, a także wykład teoretyczny. Podczas tego ostatniego kursanci mieli okazję poznać także bliżej produkty Partnera Akcji - Phillips Poland.Już po raz drugi mieliśmy okazje udostępnić naszą przestrzeń na szkolenie teoretyczne Akcji Profesjonalni Kierowcy. Cieszymy się, że daliśmy szansę przyszłym kierowcom szlifować swoje umiejętności z wykorzystaniem sprzętu, który w przyszłości może stać się częścią ich pracy. Szkolenie, jak zwykle, prowadzili doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. Poza udostępniłem infrastruktury do ćwiczeń, specjaliści Phillips przekazywali kursantom wiedzę zakresu prawidłowego użytkowania złączy elektrycznych i pneumatycznych. Mamy nadzieję, że ta wiedza przyczyni do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach poprzez świadome wybieranie wysokiej jakości produktów mówi Julita Mazurkiewicz Prezes Zarządu Phillips Poland.
Szkolenie prowadzili doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.Tegoroczna edycja Akcji Profesjonalni Kierowcy po raz kolejny pokazała nam jak bardzo potrzebne są takie programy. Z roku na rok liczba kursantów jest coraz większa, co z jednej strony nas cieszy, a z drugiej uświadamia nam, że standardowe kursy w szkołach jazdy to jednak za mało dla kierowców, którzy chcą poznać zawód kierowcy zawodowego w praktyce i odpowiednio się do niego przygotować. Z wielkim optymizmem patrzymy już na VIII edycję Akcji, która rozpocznie się w przyszłym roku. Na pewno nie zabraknie w niej nowości i solidnej dawki praktycznej wiedzy mówi Wojciech Sidoruk, Szef Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.


Akcja Profesjonalni Kierowcy od 2016 roku zmienia oblicze branży transportowej. To największy program społeczny w sektorze TSL. Co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska, a tegoroczną edycję wspiera rekordowa liczba Partnerów: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton S.A., Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia, Shell Polska i Warta. Pierwsze szkolenie praktyczne VII edycji Akcji odbyło się w Wieluniu, dzięki uprzejmości wieloletniego Partnera akcji - Wielton S.A. Kolejny kurs, w którym udział wzięło około 50 osób, miał miejsce na Torze Jastrząb. Cykl szkoleń zakończyło to w Chechle Pierwszym wraz z Phillips Poland.


Źródło: Profesjonalni Kierowcy
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels