Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

'Profesjonalni Kierowcy' pojadą do Wielunia – jeszcze można się zapisać

Utworzona: 2023-11-07


Ostatnie w tym roku szkolenie z cyklu „Profesjonalni Kierowcy” odbędzie się 21 listopada na terenie firmy Wielton w Wieluniu. Trwają zapisy na bezpłatne szkolenie, gdzie kładzie się nacisk na praktyczne umiejętności. Akcja powstała z myślą o kierowcach z kategorią C+E, którzy nie są aktywni zawodowo.

W pracowników należy inwestować, zarówno w ich rozwój, jak i zapewnienie nowoczesnych rozwiązań, które usprawnią ich pracę, a w konsekwencji poprawią komfort wykonywanych zdań oraz wpłyną korzystnie na budżet firmy. Taki też jest nasz projekt – dajemy możliwość zawodowym kierowcom nabycia nowych umiejętności, które usprawnią ich codzienną pracę. Jako marka Volvo dostarczamy firmom transportowym profesjonalne „narzędzia”, czyli samochody ciężarowe wyposażone w najnowsze technologie poprawiające bezpieczeństwo i już teraz spełniające nadchodzące wymagania GSR
mówi Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager w Volvo Trucks Polska.
Ósma edycja „Profesjonalnych Kierowców”, podczas której instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska dzielą się swoją wiedzą, odbędzie się po raz kolejny w firmie Wielton w Wieluniu, należącej do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów w Europie.

Naszym priorytetem jest, aby uczestnicy szkoleń poczuli się pewniej w swojej pracy, a przy tym mogli w sposób bezpieczny wykonywać swoje codzienne obowiązki. Będąc częścią branży TSL doskonale zdajemy sobie sprawę z wyzwań, jakie codziennie są stawiane przed zawodowymi kierowcami. Nie ma wątpliwości, że to bardzo wymagający i odpowiedzialny zawód, który wymaga szerokiego zakresu kompetencji
podkreśla Błażej Marcinkowski, dyrektor ds. marketingu operacyjnego w firmie Wielton S.A.
Tradycyjnie w ramach szkolenia zostanie przygotowanych kilka bloków tematycznych, które będą odbywać się równocześnie. Kierowcy zostaną podzieleni na małe grupy, aby mogli w komfortowych warunkach zdobywać kolejne kompetencje. Będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w obszarach takich jak podpinanie naczepy, manewrowanie oraz dynamiczna jazda po drogach. Nie zabraknie również kursu pierwszej pomocy. Głównym założeniem akcji jest przekazanie nowych umiejętności praktycznych, które wpłyną na jakość pracy zawodowych kierowców, co z kolei zwiększy bezpieczeństwo na drogach.

Podczas szkolenia zostaną wykorzystane pojazdy ciężarowe, które na co dzień są używane przez Szkołę Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. Będą to: ciągnik Volvo FH sprzęgnięty z naczepą Wielton, a także podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową i naczepą tej samej marki. Pojazdy wyposażono w kabiny załogowe, dzięki czemu można szkolić więcej osób jednocześnie, a także najnowsze systemy bezpieczeństwa spełniające wymagania GSR oraz silniki w technologii TurboCompound gwarantujące niskie zużycie paliwa.

Partnerami akcji są: Chubb, Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Warta, Wielton, Volvo Trucks Polska i VFS Usługi Finansowe.

Zapisy na szkolenia w Wieluniu trwają do 14 listopada br. Zapisywać się można przez formularz, który znajduje się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

Źródło: Profesjonalni Kierowcy
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels