Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowy operator terminalu intermodalnego
Utworzona: 2022-11-18

Port w Göteborgu będzie od teraz obsługiwany przez spółkę terminalową Gothenburg
Ro-Ro Terminal.

REKLAMA
11 grudnia wchodzi w życie trzyletnia umowa najmu. Terminal Intermodalny Arken zajmuje powierzchnię 65.000 metrów kwadratowych w sąsiedztwie terminali kontenerowych i ro-ro portu. Terminal służy do przeładunku kontenerów lub przyczep między statkami, pociągami i samochodami ciężarowymi przed dalszą podróżą w głąb Szwecji lub do odbiorców na całym świecie.

Od 2012 spółka terminalowa Terminal Ro-Ro zarządza największym terminalem ro-ro w porcie w Göteborgu, w którym rocznie obsługuje się około 600.000 jednostek ro-ro, m.in. 16 rejsów tygodniowo do Wielkiej Brytanii i wielu głównych węzłów towarowych w Europie Środkowej. Sąsiadujący z terminalem ro-ro, terminal intermodalny Arken to obiekt typu otwarty dla operatorów zewnętrznych, obsługujący 90 000 jednostek rocznie z możliwością obsługi dodatkowych ładunków.

Rośnie zainteresowanie dodatkowymi połączeniami kolejowymi do Terminalu Intermodalnego Arken, a nowa umowa z Terminalem Ro-ro w Göteborgu umożliwi dalszy rozwój ruchu intermodalnego w porcie w Göteborgu. Główną zaletą jest położenie Terminalu Intermodalnego Arken w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu ro-ro – mówi Jill Söderwall, wiceprezes ds. zarządzania obszarami biznesowymi i partnerami w Zarządzie Portu w Göteborgu.
Terminal Intermodalny Arken to stosunkowo nowy obiekt w porcie w Göteborgu. Został otwarty na przełomie 2017/2018, zastępując dotychczasowy terminal w centrum Göteborga. Zmiana lokalizacji przyniosła znaczne korzyści w postaci większej przepustowości, dogodniejszego położenia dla przemysłu oraz lepiej dostosowanej infrastruktury drogowej prowadzącej do i z terminalu. Dzięki tej zmianie ruch w centrum miasta zmniejszył się o ok. 100 ciężarówek dziennie. Do tej pory obsługą terminalu zajmowała się firma Sandahls Logistik.

Źródło: Port Göteborg
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels