Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

W ładowni zimno jak na Islandii

Utworzona: 2022-06-01


Volta Trucks, producent elektrycznych pojazdów użytkowych i dostawca usług, potwierdziła wybór firmy Carrier Transicold jako jedynego dostawcy sprzętu chłodniczego do 16-tonowej ciężarówki Volta Zero.

Umowa jest wynikiem projektu, w którym specjaliści firmy Carrier Transicold ściśle współpracowali z zespołem inżynierów Volta Trucks, aby nowa Volta Zero mogła zostać wyposażona w elektryczny system chłodniczy Iceland i rozwiązanie PowerBox. System jest przeznaczony dla klientów szukających zrównoważonego miejskiego pojazdu do przewozu towarów w kontrolowanej temperaturze.

Iceland eCool to system o dużej wydajności, który działa w połączeniu z elektroniczną przystawką odbioru mocy PowerBox. Urządzenie to pobiera energię z układu napędowego Volty Zero i przekształca ją w prąd zmienny o napięciu 400 V i częstotliwości 50 Hz, potrzebny do obsługi jednostki chłodniczej Iceland. System Carrier Transicold osiąga ponad 95-procentową sprawność podczas przetwarzania energii z elektrycznego układu napędowego na zasilanie układu chłodniczego. Urządzenie Iceland pracuje cicho — poniżej poziomu 60 dB — co pozwala na eksploatację pojazdu w godzinach nocnych.

W ciągu ostatnich dwóch dekad dużo zainwestowaliśmy w technologię elektryczną i cieszymy się, że klienci czerpią z tego korzyści. Naszym głównym celem jest redukcja emisji zanieczyszczeń i hałasu, a projekt we współpracy z firmą Volta Trucks spełnia wszystkie nasze ambicje
— zapewnił Victor Calvo, prezes International Truck & Trailer firmy Carrier Transicold.
Umowa między firmami przewiduje, że nabywcy ciężarówek Volta Zero z nadwoziem chłodniczym uzyskają dostęp do ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Carrier Transicold, która zapewnia wszechstronne wsparcie w zakresie napraw, dostaw części zamiennych i szybkiej pomocy w razie awarii.

Prototypowy pojazd Volta Zero „Design Verification”, wyposażony w system chłodniczy Iceland, został zaprezentowany na targach CV Show w National Exhibition Centre w Birmingham.

Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels