Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Technologia, która 'widzi' więcej wesprze kierowców, by było bezpieczniej

Utworzona: 2023-05-15


Volta Trucks rozpoczęła współpracę z francuską firmą Nexyad w celu opracowania systemu wspierającego kierowcę w nauce możliwie najbezpieczniejszego stylu jazdy w środowisku miejskim.

Nexyad tworzy oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję do agregowania różnych danych pochodzących z pojazdów w czasie rzeczywistym oraz ich interpretacji. Oprogramowanie dostarczy kierowcom Volta Trucks najważniejsze informacje, które pomogą im doskonalić coraz bardziej bezpieczny styl jazdy, minimalizując ryzyko wypadku, szczególnie z niechronionymi użytkownikami dróg.

Platforma do agregacji danych w czasie rzeczywistym wykorzystuje informacje o pojeździe i warunkach jazdy i na ich podstawie zaleca maksymalną bezpieczną prędkość, uwzględniając ograniczenia prędkości, nierówności i topografię drogi, warunki pogodowe i natężenie ruchu. Tym samym, system oferuje większe wsparcie niż to wynika z europejskich wymagań dotyczących inteligentnych asystentów prędkości. Trener bezpiecznej jazdy - SafetyNex, pełni również funkcję wirtualnego pilota i w razie potrzeby przekazuje wskazówki, pomagając kierowcy uniknąć sytuacji, które mogą prowadzić do wypadku.

Na podstawie zebranych w czasie jazdy system ocenia styl jazdy danego kierowcy pod względem bezpieczeństwa, która jest wykorzystywana jako wsparcie rozwiązań motywujących do zmiany niepożądanych nawyków. Menedżerowie flot mogą śledzić i monitorować wyniki swoich kierowców a firmy ubezpieczeniowe mogą dokładnie oceniać poziomy ryzyka i oferować składki dostosowane do indywidualnego profilu ryzyka każdego kierowcy. Przez kilka następnych miesięcy trener bezpiecznej jazdy i system oceny stylu jazdy będą testowane w prototypowych ciężarówkach Volta przez klientów. Firmy eksploatujące pojazdy będą miały dostęp do wszystkich zebranych danych i same zdecydują o ich wykorzystaniu na podstawie umów zawartymi ze swoimi kierowcami.

Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels