Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Rząd wesprze przewoźników dofinansowując zakup ciężarówek

Utworzona: 2023-04-14


Niemieckie Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu przeznaczyło 24,6 mln euro, dzięki którym firmy będą mogły zakupić 151 ciężarówek elektrycznych Volta Zero.

Dotacje zostaną wykorzystane na obniżenie kosztu nabycia pojazdów. Dzięki wsparciu finansowemu zakup elektryka stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu firm. Volta Trucks dostarczy klientom pierwsze ciężarówki zakupione dzięki pomocy jeszcze w tym roku. Wszystkie zamówienia złożone w Niemczech do czerwca 2023 roku mogą skorzystać z dofinansowania.


Program finansowania zakupu Volty Zero jest częścią Programu Ochrony Klimatu 2030, który ma na celu wprowadzenie na drogi pojazdów użytkowych o niskiej emisji CO2 oraz rozbudowę infrastruktury do tankowania i ładowania. Do 2030 r. około jedna trzecia nowych pojazdów ciężarowych w Niemczech ma być zasilana elektrycznie lub wodorem. Kwota dotacji na wsparcie zakupu przyjaznych dla klimatu pojazdów użytkowych przewidziana na lata 2021-2026 wynosi około 1,3 mld euro. Ponadto na budowę lub rozbudowę infrastruktury do tankowania i ładowania samochodów osobowych i ciężarowych dostępnych będzie około 6,3 mld euro. Dodatkowe koszty inwestycyjne związane z zakupami pojazdów i infrastruktury będą dotowane do 80%.

Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels