Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Seryjnej produkcji czas start

Utworzona: 2023-04-21


Po rozpoczętych w ubiegłym roku testach mających na celu weryfikację projektu i walidację produkcji, w austriackim zakładzie ruszyła produkcja pierwszych seryjnych egzemplarzy 16-tonowej ciężarówki Volta Zero.

Pierwsza partia pojazdów zostanie wykorzystana w programie Volta Zero Driving Experience, w ramach którego klienci będą testować ciężarówki przez dłuższy okres, co pozwoli im lepiej określić w jaki sposób wykorzystać elektryczny samochód ciężarowy o średniej ładowności w swojej działalności. Pierwsze egzemplarze zamówione przez klientów mają być gotowe w trzecim kwartale tego roku.

Tutaj, w Steyr, od dziś produkowane są nowoczesne, przyjazne dla klimatu e-ciężarówki Volta Zero. To pokazuje, że przed Austrią i Europą w zakresie e-mobilności stoją ogromne możliwości: większa ochrona klimatu, lepsza jakość życia w naszych miastach i przyszłościowe miejsca pracy. Jestem naprawdę dumna, że ta produkcja ma miejsce w Austrii podkreśliła minister ochrony klimatu Leonore Gewessler.
Zakład produkcyjny Volta Trucks jest własnością firmy Steyr Automotive, która została wybrana w wyniku przetargu ogłoszonego w sierpniu 2021. Przy wyborze wzięto pod uwagę ponad 100-letnie doświadczenie firmy w produkcji pojazdów użytkowych oraz odpowiednie zaplecze produkcyjne, które umożliwia szybkie wprowadzanie pojazdów na rynek. Zakład zarezerwował dla Volta Trucks moce produkcyjne umożliwiające produkcję do 14 000 pojazdów rocznie.Pierwsza Volta Zero, która trafia na linię produkcyjną tutaj w Steyr, jest najważniejszym kamieniem milowym, jaki firma osiągnęła do tej pory. W ciągu zaledwie 2,5 roku, mniej niż połowę czasu potrzebnego innym producentom samochodów ciężarowych, przeszliśmy od wprowadzenia koncepcji, przez fazę inżynierii, rozwoju i jakości, a teraz do rozpoczęcia produkcji modeli o ostatecznej specyfikacji, którymi będą jeździć klienci powiedział współzałożyciel i dyrektor ds. produkcji i logistyki Volta Trucks, Kjell Walöen.
Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels