Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zmiana planów. Volta wyjedzie na drogi już w połowie tego roku

Utworzona: 2023-05-24


Firma potwierdziła zamiar przyspieszenia rynkowej premiery w Szwecji w związku z dużym zainteresowaniem ze strony klientów.

Zgodnie z nowymi planami, ciężarówki Volta Zero trafią na szwedzkie drogi już w połowie tego roku, a nie tak jak wcześniej planowano w drugiej połowie 2024 r. Decyzja w tej sprawie została podjęta ze względu na zwiększony popyt i szybko rosnącą zainteresowanie wśród klientów działających w Skandynawii.

16- i 18-tonowa wersja elektrycznej Volty Zero doskonale spełniają wymagania skandynawskiego sektora transportu miejskiego, gdzie ciężarówki o średniej ładowności to najczęściej stosowany środek transportu towarów do większych miast, takich jak Sztokholm, Göteborg i Malmö.

Ciężarówka Volta Zero została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie w ruchu miejskim, zarówno dla kierowcy, jak i osób spacerujących i jeżdżących na rowerze po ulicach miasta wokół pojazdu. Kierowca Volty Zero zajmuje centralne miejsce w kabinie i siedzi znacznie niżej w porównaniu z konwencjonalną ciężarówką. W połączeniu z panoramiczną szybą, daje to kierowcy szeroki, bezpośredni widok w zakresie 220 stopni, a dzięki zaawansowanych kamerom, pełny widok tego, co się dzieje wokół całego pojazdu. Drzwi przesuwne zamontowane po obu stronach kabiny umożliwiają kierowcy wsiadanie i wysiadanie z każdej strony pojazdu. Ponieważ kabina jest umieszczona znacznie niżej, wsiadanie i wysiadanie z pojazdu jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku konwencjonalnej ciężarówki.

Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels