Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

10-dniowa europejska trasa napędzana bioLNG

Utworzona: 2023-09-12


IVECO S-Way wyruszy z Berlina w trasę, która prowadzić będzie przez Niemcy, Holandię i Włochy z postojami na 5 stacjach bioLNG. Celem przedsięwzięcia jest ukończenie trasy osiągając zerową emisją netto bez kompromisów w zakresie wydajności.

Każdy etap będzie stanowić okazję do spotkania dla liderów branży i użytkowników końcowych zaangażowanych w łańcuch wartości bioLNG – od produkcji po dystrybucję i wykorzystanie – w celu dyskusji na temat wykorzystania tego paliwa do opłacalnej dekarbonizacji drogowego transportu towarowego. Inicjatywa IVECO i Shell ma pokazać, w jaki sposób strategiczna współpraca i przywództwo polityczne wpływają na akceptację paliwa bioLNG na europejskim rynku flotowym, aby podnieść świadomości na temat jego potencjału w zakresie dekarbonizacji w transporcie długodystansowym. Branża transportowa, która przewozi około 73,1% wszystkich towarów transportowanych drogą lądową w Unii Europejskiej, jest odpowiedzialna za około 9% całkowitej emisji CO2 w UE. Trasa, będąca wynikiem udanej współpracy, ma pokazać, że długodystansowe przewozy ciężarówką napędzaną bioLNG są możliwe, biorąc pod uwagę rozwijający się ekosystem tego paliwa.

IVECO i Shell wykorzystują swoją pozycję liderów, aby wspierać dalszy rozwój rynku bioLNG. Dzięki współpracy z firmami transportowymi i zainteresowanymi stronami aktywnie szukają kolejnych opłacalnych i realnych ścieżek dekarbonizacji sektora ciężkiego transportu drogowego.

Źródło: IVECO
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels