Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

3,5- tonowe eDaily kontra 153- tonowy ładunek - nagranie

Utworzona: 2023-07-08


Furgonetka IVECO ustanowiła rekord Guinnessa w kategorii „Najcięższy ładunek ciągnięty przez elektryczną furgonetkę”.

W swojej klasie IVECO eDaily słynie z wiodącej siły uciągu i mocnego podwozia opartego na konstrukcji stosowanej w samochodach ciężarowych producenta. Seryjnie produkowany model jest obecnie rozpoznawany na całym świecie ze względu na swoje szerokie możliwości. Rekordowy wynik poprawiający te ustanowione przez samochody elektryczne z napędem na wszystkie koła, był możliwy dzięki układowi napędowemu o mocy 140 kW z napędem na tylne koła i momentem obrotowym 400 Nm.


Próba pobicia rekordu odbyła się 20 czerwca, kiedy to eDaily został podłączony do ciężarówki IVECO X-Way Strator. Ta potężna maszyna została specjalnie zaprojektowana do transportu ładunków o masie do 150 ton. Na naczepie znajdowała się ogromna maszyna do robót ziemnych ważącą ponad 50 ton, z dodatkowymi 7 tonami balastu. Do naczepy Stratora została następnie podłączona w pełni załadowana wywrotka IVECO X-Way 8x4. 153-tonowy pociąg drogowy zamykał wóz strażacki.

eDaily pokonywał obowiązkowy 100-metrowy odcinek i przekroczył linię mety na oczach osób nadzorujących rekordy Guinnessa. Podczas jazdy został wykorzystany tryb „hi-power”, montowany standardowo w każdym egzemplarzu modelu, który zapewnia dodatkową moc w przypadku holowania ciężkich ładunków. Za kierownicą furgonetki zasiadł Adam Bishop, obecny posiadacz tytułu „Najsilniejszego człowieka” Wielkiej Brytanii. Nagranie z próby bicia rekordu ⬇Źródło: IVECO
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels