Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Waga ciężka bez spalin pod szyldem Iveco

Utworzona: 2023-08-01


IVECO ogłosiło, że pod pod swoją marką będzie produkować i sprzedawać pojazdy elektryczne o dużej ładowności oraz pojazdy elektryczne z ogniwami paliwowymi.

To następstwo czerwcowego komunikatu o przejęciu pełnej i wyłącznej własności niemieckiej firmy powstałej w wyniku dawnej spółki joint venture Nikola Iveco Europe. IVECO HD BEV i FCEV są wyposażone w oś elektryczną zaprojektowaną i wyprodukowaną wspólnie przez FPT Industrial, siostrzaną markę IVECO, specjalizującą się w układach napędowych, akumulatorach dostarczanych przez Proterra oraz technologii ogniw paliwowych i kluczowych komponentach firmy Bosch. Pojazdy z napędem elektrycznym są oparte na platformie ciężarówki IVECO S-Way, która została specjalnie przeprojektowana, aby dzięki modułowej architekturze mogła obsługiwać technologię napędu zarówno na ogniwa paliwowe, jak i akumulatory.

IVECO HD BEV ma zasięg do 500 km . Charakteryzuje się całkowitą pojemnością akumulatorów 738 kWh (9 zestawów) z mocą ładowania do 350 kW, szeroką gamę zastosowań regionalnych, a nawet trasy wymagające dłuższego przebiegu z możliwością ładowania podczas jazdy. Konfiguracja Artic 4x2 jako pierwsza wejdzie na rynek europejski w ostatnim kwartale 2023 r.

IVECO HD FCEV może pochwalić się zasięgiem do 800 km. Dzięki szybkiemu czasowi tankowania wynoszącemu poniżej 20 minut jest to idealne rozwiązanie do długodystansowych tras w transporcie komercyjnym. Może pomieścić 70 kg energii użytkowej H2 przy ciśnieniu 700 barów. Dzięki większemu przebiegowi w porównaniu z pojazdem elektrycznym, będzie prawdziwym przełomem w misjach długodystansowych o zerowej emisji spalin. Pierwsze egzemplarze IVECO HD FCEV zostaną dostarczone do Francji, Szwajcarii i Niemiec pod koniec 2023 r.,

Oba pojazdy są produkowane w zakładzie produkcyjnym w Ulm, wielomarkowym zakładzie Grupy Iveco w Niemczech. Pojazdy będą sprzedawane i wspierane przez rozległą sieć dealerów IVECO, która liczy 254 dealerów w całej Europie.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels