Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zamkną odcinek A4, do Krakowa trzeba będzie jechać objazdem

Utworzona: 2023-04-14


Na koncesyjnym odcinku autostrady prowadzona jest wymiana nawierzchni jezdni węzła Mysłowice. 16 kwietnia br. zamknięta zostanie łącznica relacji Mysłowice-Kraków.

Obecnie w rejonie węzła Mysłowice (km 346) część ul. Obrzeżnej Zachodniej w relacji Mysłowice Centrum – Mysłowice Morgi jest zawężona (na odcinku około 370 m od ronda). Z dniem 16 kwietnia br. zawężenie tej ulicy zostanie wydłużone aż do końca węzła. Prace na Obrzeżnej Zachodniej potrwają do początku sierpnia 2023 r. Tego samego dnia zamknięta zostanie łącznica Mysłowice-Kraków, tj. wjazd na autostradę A4 z Mysłowic w kierunku Krakowa. Objazd do Krakowa poprowadzony będzie przez węzeł Murckowska w Katowicach (km 340,5). Prace na tej łącznicy potrwają do połowy czerwca 2023 r.

Następnie zamykane będą kolejne łącznice węzła Mysłowice: relacji Katowice-Mysłowice oraz relacji Kraków-Mysłowice. Na remontowanym węźle Mysłowice wprowadzone zostanie ponadto zawężenie łącznika (jezdni obsługującej łącznice węzła Mysłowice) równoległego do głównej jezdni autostrady A4 od strony Katowic, przy jednoczesnym utrzymaniu czynnego zjazdu z A4 od strony Katowic do Mysłowic. Wjazd na główną jezdnię autostrady w kierunku Krakowa zostanie zamknięty.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej www.ia4.pl, na Twitterze oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Źródło: STALEX Autostrada Małopolska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels