Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Chiński transport wraca do międzynarodowej gry

Utworzona: 2023-03-02


Przewozy na zasadach konwencji TIR zostały wznowione w lutym, po zniesieniu ograniczeń antypandemicznych w Chinach .

Z chińskiego miasta Kaszgar, 5 kirgiskich ciężarówek ruszyło w pierwszy transport TIR od czasu zniesienia ograniczeń związanych z pandemią Covid-19. Pojazdy opuściły Chiny przez przejście graniczne w Irkeshtam i kontynuowały podróż do Kirgistanu. Inne kraje graniczące z Chinami, takie jak Mongolia i Kazachstan, również podejmują aktywne kroki w celu wznowienia normalnego ruchu transgranicznego. Karnety TIR były przetwarzane w wewnętrznym urzędzie celnym, dzięki czemu procedury tranzytowe i czas oczekiwania na granicy były znacznie krótsze.

Ponowne otwarcie granic Chin przyspieszy ożywienie gospodarcze i rozwój handlu międzynarodowego, wykorzystującego transport drogowy między Chinami a innymi krajami. TIR zapewnia bezpieczny tranzyt, minimalizuje kontakt między ludźmi na granicach i ułatwia procedury celne.powiedziała Tatiana Rey-Bellet, Dyrektor TIR i Tranzytu IRU
Od uruchomienia transportów TIR w 2018 r. Chiny połączyły się z ponad 30 należącymi do inicjatywy door-todoor ułatwiając w ten sposób rozwój handlu między Chinami a Europą.

Źródło: IRU
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels