Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Jest sposób na bezpieczne parkowanie i ochronę towaru

Utworzona: 2023-02-14


Australijska firma Freightsafe opracowała inteligentne porty parkingowe dla ciężarówek i naczep, które można wdrożyć w ciągu kilku dni. Przedsiębiorstwo stało się członkiem Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego.

Jak zaznaczył dyrektor generalny Freightsafe, Charles Anderson, na całym świecie jeździ 22 miliony ciężarówek, które każdego dnia muszą zaparkować, żeby kierowca mógł odbyć obowiązkową przerwę. Niestety, na całym świecie brakuje ponad 250 000 miejsc parkingowych, co każdego roku powoduje miliardowe straty w wyniku kradzieży. Coś się zmienia w tym temacie, ale parkingów nadal brakuje, o czym przeczytacie KLIK ⬅

Dlatego też, żeby poprawić bezpieczeństwo przewożonych towarów australijska firma Freightsafe opracowała modułowe zatoki parkingowe, które można wdrożyć w ciągu kilku dni. Przekształcają nieużywaną przestrzeń w inteligentne miejsca parkingowe. Wspomniane rozwiązanie udostępnione za pomocą platformy Bosch Secure Truck Parking jest już dostępne w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Jak to działa?

Moduły parkingowe są instalowane w istniejących obiektach, takich jak magazyny, centra napraw, porty i postoje dla ciężarówek. Rezerwacja miejsca parkingowego jest dokonywana przez dyspozytora za pośrednictwem platformy Bosch Secure Truck Parking. Po przyjeździe kierowca dzwoni do dyspozytora, aby uzyskać dostęp do obiektu i miejsca parkingowego. Całodobowe centrum nadzoru Freightsafe monitoruje zaparkowane pojazdy, dzięki czemu klienci w każdej chwili mogą sprawdzić, jak wygląda sytuacja. Pojazd może odebrać ten sam lub inny kierowca.


Źródło: IRU
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels