Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Cacka, że miło popatrzeć...

Utworzona: 2023-02-12


Firma Mytraco z belgijskiego miasta Bilzen użytkuje dwa piękne, rzucające się w oczy ciągniki siodłowe IVECO S-WAY. Obniżony zderzak, dodatkowe lampy i podświetlone logo marki na atrapie chłodnicy to tylko niektóre wprowadzone modyfikacje.

Flamandzka firma transportowa Mytraco ma w swojej flocie dwa poddane tuningowi, białe ciągniki S-WAY, dostarczone przez regionalnego dealera IVECO w Limburgii: firmę Charles Feijts Bedrijfswagens (CFG) z Born. Przewoźnik kupił bardzo podobne samochody - jeden nowy, a drugi używany. Oba są wyposażone w 13-litrowy silnik o mocy 570 KM, zautomatyzowaną, 12-stopniową skrzynię biegów ZF Traxon z retarderem oraz podwójną przystawkę odbioru mocy do obsługi wywrotki i kompresora. We wnętrzu kabiny kierowca korzysta m.in. z podgrzewanego i wentylowanego fotela Hi-Comfort ze skórzaną tapicerką, klimatyzacji standardowej i postojowej, lodówki z zamrażarką oraz systemu ryglowania drzwi Night Lock.


Współpraca między Mytraco i lokalnym dealerem CFG rozpoczęła się od zakupu rzadko spotykanego na europejskich drogach ciągnika IVECO Strator z kabiną typu torpedo. Jest to pojazd opracowany przez specjalistów CFG i oferowany przez dealera. W ciągu czterech lat eksploatacji w Mytraco ciężarówka dała się poznać z jak najlepszej strony, zatem założyciel i właściciel firmy, Yves Valkeners, poszedł za ciosem i wprowadził do floty dwa ciągniki serii S-WAY.


Przewoźnik wybrał samochody z białymi kabinami (twierdzi, że nie lubi jaskrawych kolorów) i poddał je licznym zabiegom tuningowym. Pojazdy zyskały m.in. obniżony zderzak w stylu sportowym, listwy z dodatkowym oświetleniem, obręcze kół z lekkich stopów, lakierowaną platformę podwozia i podświetlone logo marki (w jednym przypadku IVECO, a w drugim Magirus Deutz). Jak wyjaśnił szef firmy, wieża stanowiąca element logo marki Magirus jest oryginalna i pochodzi od weterana szos.

Flota Mytraco składa się z 13 zestawów ciężarowych. Firma przewozi ładunki masowe, między innymi cement, szkło, żwir, granulat i soję. 49-letni Yves Valkeners jest kierowcą od osiemnastego roku życia, a wybierając ścieżkę kariery poszedł w ślady ojca. Mytraco prowadzi razem z żoną Lindą od 2001 roku. Ich najmłodsza córka Amber również pracuje w rodzinnym biznesie. Szef firmy stara się przynajmniej raz w tygodniu, najczęściej w sobotę, wyrwać się z biura i usiąść za kierownicą ciężarowki.

Spółka Charles Feijts Bedrijfswagens jest regionalnym dealerem IVECO w Limburgii od 30 lat. To firma rodzinna specjalizująca się w sprzedaży i serwisie lekkich i ciężkich pojazdów użytkowych, z oddziałami w Born, Heerlen i Venlo.

Źródło: IVECO NLS
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels