Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ciężarówka będzie pełnić rolę mobilnego terminalu
Utworzona: 2022-11-25

Firma Volta Trucks nawiązała współpracę ze szwedzką firmą Cake, producentem rowerów elektrycznych. Jej celem jest opracowanie nowego rozwiązania transportowego, które przyczyni się do zmniejszenia zatłoczenia w centrach miast.

Pierwsze testy klienckie z udziałem Grupy H&M zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 r. w Paryżu. Usługa dostaw bezemisyjnych z magazynu do klienta końcowego będzie realizowana za pomocą ciężarówek i jednośladów z napędem elektrycznych.

Ciężarówka Volta Zero będzie pełnić rolę mobilnego terminalu. Na początku dnia roboczego motocykle elektryczne Cake zostaną załadowane na ciężarówkę w centrum dystrybucyjnym i przewiezione do centrum miasta. Stamtąd będą rozwozić przesyłki na ostatnim odcinku do odbiorców w najszybszy i najbardziej zrównoważony sposób, bez zwiększenia zatłoczenia na ulicach czy problemów z parkowaniem. W ciągu jednego dnia ciężarówka Volta Zero może przemieszczać się w inne miejsca lub w razie potrzeby zapewniać szybką wymianę akumulatorów w motocyklach Cake.

Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels