Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Razem ku elektryfikacji

Utworzona: 2022-11-18


Volta Trucks i Siemens podpisały list intencyjny, w którym nakreśliły zakres współpracy, w wyniku której klienci producenta uzyskają dostęp do kompleksowej infrastruktury i oprogramowania do ładowania pojazdów elektrycznych w celu uproszczenia, zmniejszenia ryzyka i przyspieszenie procesu elektryfikacji swojej floty.

Partnerstwo pozwoli połączyć unikalne rozwiązanie Volta Trucks w zakresie elektryfikacji pojazdów użytkowych oraz wiedzę operacyjną w formie usługi „Truck as a Service” z globalnym doświadczeniem firmy Siemens w zakresie rozwiązań wspierających eksploatację pojazdów elektrycznych, takich jak systemy sterowania oprogramowaniem, elektryfikacja obiektów, infrastruktura ładowania, zarządzanie energią, wyposażenie budynków i finansowanie projektów.

Infrastruktura techniczna stacji ładowania dla klientów producenta korzystających z usługi „Truck as a Service” byłaby nadzorowana przez firmę Siemens, która zapewni sprzęt i oprogramowanie wymagane do obsługi stacji ładowania i dystrybucji energii potrzebnej do zasilania pojazdów Volta Zero. Dzięki platformie Siemensa do zarządzania wydajnością klienci producenta samochodów będą mogli zapewnić sobie dłuższy czas pracy bez przestojów przy minimalnych nakładach. Oferowane na platformie podejście do optymalizacji opiera się na zaawansowanych modelach analitycznych i symulacyjnych i uwzględnia takie czynniki, jak cykle pracy floty, czasy ładowania, żywotność baterii, optymalne wykorzystanie i koszty oraz zarządzanie zasobami.

Volta Zero to pierwszy na świecie specjalnie skonstruowany, elektryczny 16-tonowy pojazd użytkowy przeznaczony do dystrybucji miejskiej. Ciężarówka została zaprojektowana od podstaw jako pojazd w pełni elektryczny, o czym świadczy innowacyjna kabina z centralnie umieszczonym fotelem kierowcy, zapewniająca niezrównane pole widzenia i zwiększająca bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, dzięki czemu samochód nadaje się idealnie do poruszania się w centrach miast.

Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels