Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ponad 2500 km podczas ekstremalnych upałów

Utworzona: 2022-10-14


Firma Volta Trucks, producent elektrycznych pojazdów użytkowych, zakończył program testów w 16-tonowej ciężarówki elektrycznej Volta Zero w wysokich temperaturach.

Trwający 6 tygodni w program testów jazdy w wysokich temperaturach, które odbyły się w specjalnie wybudowanym Centrum Technicznym Nardo w południowych Włoszech miał na celu sprawdzenie niezawodności i trwałości Volty Zero przed rozpoczęciem produkcji seryjnej na początku przyszłego roku. W czasie testów inżynierowie pokonali ponad 2500 km symulując cykle jazdy, jakie będą wykonywać przyszli klienci przy prędkościach autostradowych i miejskich. Podczas jazd w temperaturach sięgających 39 stopni Celsjusza w dzień i 28 stopni Celsjusza w nocy, dokonano oceny funkcjonowania systemu klimatyzacji i zarządzanie temperaturą akumulatora i układu napędowego Volta Zero.

Chociaż wystąpienie takich warunków w typowym środowisku miejskim jest mało prawdopodobne, przeprowadzono również testy na mniej równych i bardziej zakurzonych nawierzchniach, poddając zawieszenie, układ kierowniczy, system kontroli trakcji i układ hamulcowy pojazdu obciążeniom wykraczającym znacznie poza zakres przewidywany w trakcie normalnej eksploatacji. Zbadano do czy kurz z nawierzchni wnika do kabiny i skrzyni ładunkowej, a także w jaki osadza się on na światłach, wycieraczkach i panelach nadwozia.

Zakończenie programu testów jazdy w czasie upałów to kolejny ważny kamień milowy w pracach rozwojowych nad Voltą Zero. Wyniki testów zostaną uwzględnione w seryjnej produkcji, dzięki czemu, egzemplarze Volty Zero, które trafią do klientów będą niezawodne i trwałe powiedział Ian Collins, dyrektor ds. produktów w Volta Trucks.
Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels