Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Łatwiejsze zarządzanie flotą

Utworzona: 2022-09-14


Wszystko za sprawą cyfrowej platformy SCALAR, która została zaprezentowana przez dział ZF odpowiedzialny za rozwiązanie dla pojazdów użytkowych (CVS) w przygotowaniu do targów IAA Transportation 2022 w Hanowerze.

Oferuje ona zróżnicowany pakiet funkcji służących do optymalizacji działania floty komercyjnej i uwzględniających szeroki zakres wymagań klientów, w tym w pełni automatyczne oraz realizowane na bieżąco planowanie, wyznaczanie tras, tworzenie harmonogramów i funkcje dyspozytora. Dzięki platformie użytkownicy będą mogli wejść na kolejne poziomy mobilności (MaaS) i transportu (TaaS) jako usługi. Kluczowym elementem platformy SCALAR jest wiodąca w branży technologia zarządzania flotą, która została przejęta od Bestmile w listopadzie 2021 roku.

Rozwiązanie to wzmacnia wiodącą pozycję ZF w dziedzinie łączności pojazdów użytkowych. Opierając się na swoim ponad 35-letnim doświadczeniu zakresie zaawansowanych rozwiązań zarządzania flotą, poprzez najnowocześniejszą ofertę telematyczną marki Transics oraz doświadczenie w zakresie cyfryzacji floty, firma ZF zapewnia teraz możliwość zarządzania pojazdami autonomicznymi. Wykorzystując dane pojazdu i zaawansowany, oparty na sztucznej inteligencji system optymalizacji floty i autonomicznego podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym, otwarta, modułowa platforma SCALAR spełnia szeroki zakres wymagań klientów zarówno w przypadku flot jednorodnych, jak i mieszanych.

Wykorzystanie rozwiązania Bestmile Orchestration to zarówno element rozwoju technologicznego, jak i znaczący kamień milowy w komercjalizacji platformy SCALAR. U podstaw strategii firmy polegającej na realizacji usługi mobilności jako usługi (MaaS), ZF już teraz z powodzeniem oferuje rozwiązanie Mobility Service Orchestration, które umożliwiają publicznym i prywatnym dostawcom usług transportowych planowanie, uruchamianie i realizację wydajnych usług transportowych na stałych trasach i przewozów pasażerskich dostosowanych do zapotrzebowania.

Biorąc pod uwagę fakt, że ponad 25% przejazdów towarowych to puste przebiegi, system Mobility Service Orchestration może poprawić wydajność floty, wysyłając odpowiedniego kierowcę do właściwego pojazdu we właściwym czasie. System pomaga w wyborze najbardziej paliwooszczędnej i najmniej szkodliwej dla środowiska trasy, wspiera zrównoważony rozwój floty i pozwala obniżyć całkowity koszt posiadania.

Dzięki aktywnej integracji, automatyzacji i samouczeniu się, system zapewnia większe korzyści niż łączenie pojedynczych, niezależnych rozwiązań cyfrowych. Procesy planowania, wyznaczania tras, zadania dyspozytorskie oraz analizy biznesowe są realizowane w sposób skoordynowany i optymalny dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. W ten sposób unika się zarządzania przez wyjątki i konieczności uwzględniania błędów ludzkich, a z drugiej strony uzyskuje się możliwość adaptacji i ponownej optymalizacji w czasie rzeczywistym, co pozwala na pełną automatyzację działalności floty.

SCALAR oferuje również szeroki zakres korzyści technologicznych wspierających wydajność operacyjną, zrównoważony rozwój i bezawaryjną pracę pojazdów. Podczas ostatnich Światowych Dni Technologii firma ZF zaprezentowała dwie kluczowe weryfikację koncepcji, aby zademonstrować przyszłe możliwości platformy: pierwsza z nich to funkcja wspierania bezpieczeństwa kierowców dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu danych przekazywanych przez systemy wspomagania kierowcy. Druga dotyczy danych pozyskiwanych z czujników monitorujących ładunek, takich jak CargoCam, dzięki którym w przyszłości platforma będzie mogła zapewnić lepszą ochronę i zarządzanie ładunkiem naczepy.

Źródło: ZF
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels