Poprzednie porównywalne systemy w celu weryfikacji danych referencyjnych opierały się głównie na informacjach w 2 wymiarach, tzn. mapowały środowisko uwzględniając jedynie odległość i kąt poziomy. Usługa ZF Annotate wykorzystuje dane trójwymiarowe, uwzględniając również wysokość obiektu.
Precyzyjne i wiarygodne dane z pomiarów referencyjnych ZF Annotate mogą znacznie przyspieszyć rozwój i dostrajanie złożonych systemów ADAS i AD. Do tej pory walidacja takich systemów wymagała dużego nakładu pracy i była czasochłonna i kosztowna, ponieważ dane referencyjne były wpisywane ręcznie przez ludzi.
Dzięki sztucznej inteligencji możemy przyspieszyć proces walidacji nawet 10-krotnie i tym samym skrócić czas opisywania obiektów z 12 do 2 miesięcy. Dzięki temu nasi klienci oszczędzają czas i pieniądze. Dzięki możliwości pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nasza usługa przeprowadza weryfikację danych referencyjnych w wyjątkowo krótkim czasie w porównaniu z rynkiem, bez utraty jakości wyjaśnia dr Holger Klein, prezes zarządu.W zależności od wymagań klienta czujniki referencyjne są umieszczane albo w pojeździe testowym, albo w osobnym pojeździe zbierającym dane referencyjne. Rejestracja wspomnianych danych nie jest ograniczona do widoku z przodu. W zależności od wymagań zestaw czujników może zapewnić kompleksowy widok 360 stopni, zapewniając szczegółowy i precyzyjny obraz otoczenia pojazdu.
Źródło i zdjęcia: ZF