Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwszy tor testowy dla pojazdów użytkowych wyposażony w lokalną sieć 5G

Utworzona: 2023-03-11


ZF uruchamia pierwszą w pełni własną sieć 5G Campus Network, która umożliwia połączenia pojazd-pojazd lub pojazd-infrastruktura.

Dywizja ZF Commercial Vehicle Solutions wzmocniła swoje zaangażowanie w rozwój "mobilności następnej generacji", inwestując w łączność cyfrową 5G. Wyposażenie toru testowego pojazdów użytkowych ZF w Jeversen (Niemcy) we własną sieć kampusową o dużej mocy umożliwia lepsze testowanie rozwiązań opartych na "Big Data", które w coraz większym stopniu ułatwiają kolejne poziomy mobilności (MaaS) i transportu (TaaS) jako usługi. Obejmuje to m.in. wspieranie rozwoju autonomicznej jazdy na poziomie 4 i 5, która wymaga bezproblemowej łączności i ogromnych możliwości zarządzania danymi, aby umożliwić autonomiczną kontrolę nad pojazdem i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Nasz pierwszy tor testowy wyposażony w lokalną sieć 5G wyznacza kolejny ważny kamień milowy w strategii Grupy 'Next Generation Mobility'. Będziemy nadal wspierać naszych klientów rygorystycznie przetestowanymi, najnowocześniejszymi innowacjami. Jednocześnie, zaawansowane możliwości sieci pozwolą nam sprostać przyszłym wyzwaniom i zmianom technologicznym powiedział dr Christian Brenneke, Senior Vice President, Product Engineering w dywizji ZF Commercial Vehicle Solutions.

Nieograniczona łączność cyfrowa wspiera "mobilność nowej generacji"

Tor testowy ZF w Jeversen oferuje kombinację zakrętów, prostych i odcinków o niskiej prędkości, odwzorowując szeroki zakres warunków drogowych w celu symulacji rzeczywistych sytuacji. Połączenie tej konfiguracji toru z zaawansowanymi możliwościami 5G umożliwi firmie dalsze modelowanie różnych przypadków użycia autonomicznej jazdy, począwszy od zautomatyzowanych operacji na placu przy małej prędkości po operacje na autostradzie przy dużej prędkości. Umożliwia również łączność z infrastrukturą przydrożną, taką jak sygnalizacja świetlna i bramy. Będąc niezależnym od dostawców usług mobilnych, ZF może szybko i elastycznie dostosować sieć kampusu do zmieniających się wymagań technologicznych i szybko rozbudować ją w celu obsługi przyszłych innowacji.

Jeszcze bardziej podnosząc bezpieczeństwo cyfrowe i cybernetyczne globalnego ośrodka testowego, elastyczność i niezawodność, sieć ZF umożliwia bezproblemowy zdalny dostęp i transfer danych z pojazdów testowych do pamięci masowej w chmurze, a także szybkie pobieranie danych. Producenci, dostawcy, partnerzy przemysłowi i inni goście ZF w obiekcie Jeversen również skorzystają z nowej sieci. Obejmuje to wysokiej jakości strumienie audio i wideo z poruszających się pojazdów demonstracyjnych i kamer przytorowych, które mogą być płynnie przesyłane do centrum dla zwiedzających, aby zademonstrować najnowsze innowacje firmy ZF.

Źródło: ZF
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels