Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Tachografy pod nową marką

Utworzona: 2023-01-17


Firma ZF ogłosiła, że nabyła Intellic Germany GmbH, berlińską firmę zajmującą się zaawansowaną technologią tachograficzną, zatrudniającą 20 pracowników. Produkty Intellic będą sprzedawane pod nazwą ZF.

Przejęcie to dodatkowo konsoliduje unikalne możliwości ZF w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań w całym łańcuchu wartości transportu pojazdów użytkowych, wzmacniając jej pozycję lidera innowacji w zakresie transportu drogowego i optymalizacji infrastruktury. Opierając się na strategii "Next Generation Mobility" ZF, przejęcie to stanowi znaczący krok w kierunku realizacji ambicji firmy w zakresie umożliwienia transportu jako usługi (Transportation as a Service, TaaS).


Włączenie technologii inteligentnych tachografów Intellic do naszego portfolio telematycznego jeszcze bardziej wzmacnia wiodącą pozycję ZF jako dostawcy 'kompleksowych rozwiązań' dla producentów pojazdów użytkowych, flot i partnerów branżowych. Jako unikalnie regulowane i zaufane centrum danych, inteligentne tachografy będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w ekosystemie transportu drogowego. Wykorzystanie integralności danych inteligentnych tachografów otworzy możliwości w zakresie logistyki, optymalizacji infrastruktury i będzie bazować na niedawno wprowadzonej przez ZF platformie orkiestracji floty cyfrowej SCALAR powiedział Hjalmar Van Raemdonck, szef działu Digital Systems Solutions w dywizji Commercial Vehicle Solutions w ZF.
Jako "czarna skrzynka" pojazdu, zweryfikowane dane będą obejmować wprowadzanie czasów lokalnych, precyzyjne taktowanie w czasie rzeczywistym, bezpieczny Globalny System Nawigacji Satelitarnej (GNSS) oraz interfejs inteligentnego systemu ruchu (ITS).

Przewiduje się, że pojedyncza, certyfikowana skrzynka będzie w stanie niezawodnie i dokładnie gromadzić i przekazywać dane z szerokiego zakresu czujników pojazdu i źródeł danych, w tym zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i sygnałów EBS.

Dzięki możliwości dostarczenia klientom flotowym znacznej wartości dodanej, firma ZF ma dobrą pozycję, aby stać się w pełni cyfrowym dostawcą usług, dostarczając kompletny system z jasnymi, mierzalnymi i zweryfikowanymi danymi. Obejmuje to wyświetlanie pozostałych limitów czasu jazdy w celu zapewnienia zgodności z przepisami. Oferując wszystkie cyfrowe rozwiązania programowe i sprzętowe, których potrzebują floty z jednego źródła, ZF będzie integrować przyszłościowe możliwości z aktualizacjami oprogramowania przez Internet, w taki sam sposób jak aktualizacje tachografu, takie jak czasy jazdy i odpoczynku. Dodając wartość producentom, możliwości tachografu firmy oferują proste rozwiązanie pozwalające na zintegrowanie danych dotyczących prędkości, czasu jazdy i odpoczynku z tablicami rozdzielczymi pojazdów.

Integracja zaufanych danych z inteligentnego tachografu z niedawno uruchomioną platformą orkiestracji floty SCALAR ZF umożliwi bardziej efektywne wyznaczanie tras, wysyłanie i planowanie pracy kierowców, co pomoże znacznie zwiększyć wydajność floty. Od 2023 roku inteligentny tachograf stanie się centralnym zaufanym urządzeniem w sektorze pojazdów użytkowych w Europie. Do trzeciego kwartału 2023 roku producenci w Europie będą zobowiązani do zainstalowania w nowych pojazdach inteligentnych tachografów nowej generacji, a do końca 2024 roku całkowicie zastąpią one tachografy analogowe, o czym przeczytacie Przygotujcie się na nowe tachografy.

Źródło: ZF
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels