Nasza współpraca z firmą Ford Polska oraz Bussiness Service Club układa się bardzo dobrze. To jeden z kluczowych powodów, dla których zdecydowaliśmy się rozszerzyć flotę o kolejne 20 pojazdów tej marki. Konsekwentnie inwestujemy w rozwój wynajmu krótkoterminowego, a Ford dostarcza nam rozwiązania, które pomagają utrzymać wysoką jakoś usług i elastyczność, której oczekują nasi klienciWcześniej Truck Care zdecydował się na zakup elektrycznych Fordów E‑Transitów w wersji podwozie z pojedynczą kabiną. Pojazdy zostały wyposażone w zabudowę kontenerową z hydrauliczną windą załadunkową lub bez niej.
skomentował zakup Silvestr Ochrimovic, prezes zarządu Truck Care.
Zdecydowaliśmy się na kolejne Fordy w naszej flocie, ponieważ wcześniejsze doświadczenia z modelami E-Transit były bardzo pozytywne – zarówno pod kątem niezawodności, jak i komfortu użytkowania. Nowe podwozia z zabudowami izotermicznymi i chłodniczymi doskonale wpisują się w potrzeby naszych klientów wynajmu krótkoterminowego. Dzięki takim decyzjom jesteśmy w stanie jeszcze szybciej reagować na dynamiczne potrzeby rynkuZamówione Transity to podwozia z kabiną w wersji TREND, napędem na tylne koła oraz manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Pod maską znajduje się silnik wysokoprężny EcoBlue o poj. 2 litrów i mocy 130 KM. Udoskonalona jednostka spełnia najnowsze normy emisji Euro 6.2.
dodał Maciej Derlatka, kierownik ds. wynajmu krótkoterminowego Truck Care.
Mamy prawdopodobnie najwięcej lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji pojazdów dostawczych, będąc jednocześnie najlepszą bazą do konwersji na potrzeby klientów. Cieszymy się, że program Business Service Club przygotowany dla klientów flotowych został pozytywnie oceniony, podobnie jak wyprodukowany przez nas Ford Transit
powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Przewozy produktów w kontrolowanej temperaturze
Transity przystosowane do przewozu produktów w kontrolowanej temperaturze zostały przygotowane dla Truck Care przez firmę Gruau Polska – producenta zabudów i nadwozi samochodów użytkowych. W zabudowę izotermiczną wyposażono 15 zamówionych Fordów, natomiast pozostałe 5 sztuk w zabudowę chłodniczą. Izolacja izotermiczna części ładunkowej została wykonana z płyt warstwowych poliestrowych z pianką o grubości 50 mm. Izolowana podłoga została pokryta wylewką antypoślizgową, a ściany wraz z sufitem i drzwiami zyskały gładką strukturę w białym kolorze. Progi w tylnych i bocznych drzwiach wykończono blachą nierdzewną. Zabudowa chłodnicza została wyposażona w agregat XARIOS 300GH, który ma możliwość pracy z napędem od silnika pojazdu i z sieci elektrycznej. Zakres wydajności chłodniczej wynosi od 8 do 45 m3, natomiast zakres temperatur mieści się w przedziale od -20 do -33 stopni Celsjusza.Szacowny jubilat
Najważniejszymi zaletami Forda Transita, który w tym roku obchodzi swoje 60. urodziny, są przestronne wnętrze, wysokiej klasy materiały, a także wiele innowacyjnych technologii. Na liście systemów wspomagających kierowcę można znaleźć między innymi BLIS (monitorowanie martwego pola widzenia w lusterku), Cross Traffic Alert (ostrzeganie o pojazdach nadjeżdżających z prawej oraz lewej strony podczas wyjazdu z miejsca parkingowego), Active Park Assist (system automatycznego parkowania) czy inteligentny tempomat Adaptive Cruise Control. Dzięki nim manewrowanie autem jest prostsze i bezpieczniejsze. Można zamówić także kamery 360 stopni, podgrzewaną przednią szybę, automatyczne światła i wycieraczki, system kontroli pasa ruchu oraz funkcję zapobiegania kolizjom Pre Collision Assist.
Źródło: Truck Care/Ford