Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Premierowy mocarz na rynek australijski

Utworzona: 2023-05-19


Na targach Brisbane Truck Show firma PACCAR Australia zaprezentowała premierowego DAF-a XG+ z 15-litrowym silnikiem o mocy 660 KM. Trafi na tamtejszy rynek w 2024 r.

Cechy charakterystyczne zaprezentowanego ciągnika to trzyosiowe podwozie, obszerna kabina (największa na rynku europejskim) oraz 15-litrowe źródło zasilania w postaci silnika PACCAR MX15, spełniającego normę Euro 6, który w rzeczywistości jest jednostką dostarczoną przez firmę Cummins (seria X15D). Silnik generuje moc maksymalną 660 KM (490 kW) i moment obrotowy o wartości 3260 Nm. Ciągnik wyposażony w to potężne źródło mocy może tworzyć zestawy drogowe o DMC 97 t. Ciężarówka jest przeznaczona wyłącznie na rynek australijski, na który trafi w przyszłym roku.


Kabina modelu XG+ 660 to przestronne i komfortowe miejsce pracy i odpoczynku dla kierowcy oraz zmiennika. Mają oni do dyspozycji m.in. wygodne, ogrzewane i wentylowane, obrotowe fotele, a duże powierzchnie przeszklone oraz obniżona linia szyby przedniej i bocznych zapewniają doskonałą widoczność z miejsca kierowcy i pasażera. Rolę lusterk bocznych pełnią kamery i wyświetlacze na słupkach wewnątrz kabiny. Wysuwany stolik w centralnym punkcie deski rozdzielczej przydaje się podczas postoju. Kabina ma kubaturę 12,5 m3 i wysokość wewnętrzną prawie 2,15 m.Źródło i screeny: YouTube
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels