Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

DAF XF udowodnił swoje zalety – dla kierowcy i szefa firmy

Utworzona: 2023-09-26


Podczas testu ciężarówek różnych marek pod nazwą „European Truck Challenge” (ETC), zorganizowanego przez niemiecki magazyn branżowy "Truck & Trailer Welt", model DAF XF 450 wyprzedził konkurencję pod względem kosztów eksploatacji i zdobył prestiżową nagrodę „Drivers Choice”.

W tym roku do testu porównawczego ETC stanęły ciągniki siodłowe o mocy do 450 KM i momencie obrotowym w przedziale 2200-2400 Nm, przeznaczone do transportu długodystansowego. Podczas corocznego testu pojazdy ciężarowe czołowych europejskich producentów są szczegółowo porównywane pod względem kosztów, obsługi, osiągów i komfortu kierowcy.

Do udziału w teście, który odbył się pod koniec maja na drogach publicznych o różnej charakterystyce, na południe od Hanoweru, zaproszono wszystkich największych europejskich producentów. Niektórzy nie skorzystali z zaproszenia. W rywalizacji wzięły udział trzy marki: DAF, Mercedes i Scania.

Żadna inna kabina spośród ciężarówek biorących udział w konkursie nie oferowała większego komfortu, lepszego wyposażenia ani bardziej atrakcyjnego wyglądu. DAF XF 450 został należycie doceniony, zdobywając najwyższy wynik w rankingach kierowców, co zaowocowało nagrodą "Drivers Choice"
skomentował Philipp Bönders, redaktor naczelny "Truck & Trailer Welt".
Przy obecnych cenach paliwa, DAF XF 450 okazał się najbardziej opłacalną w eksploatacji ciężarówką ze względu na bardzo niskie łączne zużycie paliwa i AdBlue. Duże wrażenia zrobiła na mnie płynność, z jaką zestaw ciężarowy z ciągnikiem DAF XF 450 pokonał wymagającą trasę, w tym po drogach górskich. Szczególnie podobała mi się płynna praca silnika. A jeśli chodzi o zużycie paliwa podczas jazdy na poszczególnych odcinkach trasy testu porównawczego, Holender wyraźnie wyprzedza konkurencję
stwierdził redaktor "Truck & Trailer Welt", Hans-Jürgen Wildhage.
Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem zarówno nagrody „Drivers Choice”, jak i uznania za najniższe koszty operacyjne. Wraz z serią XD, XG i XG+, nowa generacja XF ucieleśnia zarówno marzenie kierowcy, jak i radość właściciela. Kabina jest przestronna, luksusowa i wygodna oraz oferuje niespotykaną dotąd bezpośrednią widoczność, co zapewnia najlepszą przestrzeń roboczą dla kierowcy. W tych trudnych czasach samochody nowej generacji DAF to po prostu najlepsza seria na rynku!
powiedział Bart Bosmans, członek zarządu DAF odpowiedzialny za marketing i sprzedaż.
Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels