Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Strażacy ćwiczyli technikę jazdy offroadowej

Utworzona: 2023-05-28


Unimog U5023 zademonstrował swoje możliwości podczas szkoleń z jazdy terenowej dla strażaków, zorganizowanych w Krośnie Odrzańskim i Górze Kalwarii przez Fundację Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych.

Strażacy z OSP rzadko mają okazję ćwiczyć technikę jazdy offroadowej. To ważna umiejętność, która niekiedy może decydować o ocaleniu ludzkiego życia i mienia. Podczas akcji liczy się czas i nie ma miejsca na naukę czy opóźnienia z powodu trudnego dojazdu. Z tego względu Fundacja OPOSP realizuje bezpłatny program szkoleń dla strażaków „Bezpieczna jazda wozami pożarniczymi w trudnym terenie”, realizowany przez profesjonalnych instruktorów. Spółka Daimler Truck Polska zdecydowała się dodatkowo wesprzeć jej działania i w ramach współpracy podczas niedawnych szkoleń w Krośnie Odrzańskim i Górze Kalwarii zaprezentowała strażakom możliwości Unimoga U5023.


Na terenie Poligonu 4x4 Offroad Park w Górze Kalwarii strażacy z 14 okolicznych jednostek mieli w ramach szkolenia możliwość praktycznego zmierzenia się z utrudnieniami przygotowanymi w specjalnych modułach. Wśród nich znalazła się jazda po kamieniach, płytach, w wodzie, na równoważni, w piachu i glinie oraz oczywiście na wzniesieniu. Wszystkie te przeszkody pokonywał również demonstracyjny Unimog U5023 z Ryszardem Górskim z Mercedes-Benz TruckTraining za kierownicą.


Nasz projekt jest pomyślany jako wsparcie dla strażaków, którzy bardzo często mają do czynienia z jazdą w trudnym terenie, gasząc pożary lasów, łąk lub obiektów na wsiach. Szkolenia obejmują zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których uczymy obsługi napędów 4x4 i systemów wspomagających jazdę, zasad prowadzenia w zróżnicowanym terenie, wykorzystania zmiany ciśnienia powietrza w oponach przy pokonywaniu przeszkód, a także umiejętności obsługi wyciągarek, podnośników i innego sprzętu terenowego. Unimog jest pojazdem, który w terenie nie ma sobie równych, dlatego cieszymy się, że Daimler Truck Polska zdecydował się nam pomóc i zaprezentować jego niezwykłe możliwości. Mamy też nadzieję na kontynuowanie tej współpracy podczas kolejnych szkoleń
powiedział Dominik Komorowski z Fundacji Ogólnopolskie Porozumienie OSP.
Źródło: Daimler Truck Polska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels