Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ładunek w drodze, a bieżące informacje o nim w telefonie

Utworzona: 2023-04-14


DB Schenker jest pierwszym dostawcą logistycznym w Europie, który oferuje globalne śledzenie przesyłek za pomocą nowej, ultracienkiej etykiety śledzącej opracowanej przez firmę Sensos.

Jednorazową etykietę można przykleić do kontenerów, palet lub pojedynczych kartonów, co umożliwia śledzenie przesyłek w transporcie lądowym, lotniczym i oceanicznym. Etykieta w czasie rzeczywistym wysyła dane o lokalizacji i temperaturze przesyłki przez sieć komórkową. Klient otrzymuje powiadomienie, jeśli paczka zostanie naruszona podczas transportu. Nierzucająca się w oczy naklejka zwiększa bezpieczeństwo wartościowych przesyłek, nie przyciąga uwagi, a sam fakt śledzenia pozostaje niezauważalny. Jednorazowa etykieta jest wyposażona w akumulator niezawierający litu, którego produkcja emituje mniej CO2, niż w przypadku konwencjonalnej baterii. Pomimo niewielkich rozmiarów, osiąga czas pracy do sześciu miesięcy. Mała etykieta to też mniej energii zużytej podczas transportu, a wysyłka zwrotna nie jest już konieczna.

Technologia śledzenia mieści się teraz w cienkiej na milimetr naklejce. Etykieta Sensos jest tak mała i lekka, że można ją stosować do ładunków o dowolnych rozmiarach. W połączeniu z rozwiązaniem IoT DB Schenker connect2track oferuje optymalną widoczność i monitorowanie stanu przesyłek. Znacząco poprawia to istniejącą ofertę i sprawia, że śledzenie staje się jeszcze bardziej elastyczne i bezpiecznemówi David Pollender, Product Owner Business Development IoT w DB Schenker.<.cite>
DB Schenker był jednym z pierwszych partnerów projektowych Sensos, spółki należącej do grupy Sony Semiconductor Solutions Corporation, wnosząc wkład w rozwój oferty produktowej. W ramach tego procesu globalny dostawca usług logistycznych pomógł zdefiniować wymagania i przetestował rozwiązanie Sensos w fazie pilotażowej w transporcie lądowym i lotniczym.

Dokonaliśmy przełomu w łańcuchu dostaw poprzez zapewnienie pełnej transparentności drogi przesyłki od początkowego etapu aż do samego końca. Nasze rozwiązanie umożliwia realizację opartą na danych, optymalizując logistykę we wszystkich jej formachmówi Aviv Casto, CEO w Sensos.
Platforma Internet-of-Things DB Schenker connect2track umożliwia klientom monitorowanie lokalizacji i stanu przesyłki (np. temperatury i wilgotności). Oferuje stale obliczany na podstawie danych w czasie rzeczywistym szacowany czas przybycia, zwiększone bezpieczeństwo dzięki alarmom na wypadek naruszenia przesyłki i tym samym wyższą wydajność za sprawą optymalizacji łańcucha dostaw.Źródło: DB Schenker
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels