Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowy terminal i elektryczne ciężarówki

Utworzona: 2023-10-09


DB Schenker otworzył terminal na lotnisku Bergen Flesland w Norwegii. Na 46-hektarowej działce znajduje się nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni 7 000 m2, z udogodnieniami dla kierowców.

Duża część obszaru przeznaczona jest do obsługi ładunków. Budynek i jego eksploatacja są w dużej mierze samowystarczalne pod względem dostaw energii elektrycznej dzięki panelom słonecznym. Obiekt posiada nowoczesne udogodnienia dla pracowników i kierowców. Terminal w Bergen obsługuje duży obszar i dzięki zwiększonej przepustowości może oferować niezawodne usługi transportowe, zarówno w transporcie drogowym, morskim i lotniczym.

Firma przeprowadzi test elektrycznej Volta Zero, będący ukoronowaniem partnerstwa zawartego między firmami DB Schenker i Volta Trucks w 2021 r., które doprowadziło do zamówienia prawie 1500 pojazdów producenta, jak dotąd największej tego typu umowy na elektryczne ciężarówki średniej ładowności w Europie. Firma zamierza wdrożyć w swoich europejskich terminalach 16-tonową wersję Volty Zero, która ma dostarczać towary z węzłów dystrybucyjnych do obszarów miejskich i centrów miast.


Źródło: DB Schenker
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels