Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Volta Zero z europejską homologacją

Utworzona: 2023-03-19


Certyfikat homologacji typu całego pojazdu na terenie Wspólnoty Europejskiej pozwala producentowi uruchomić seryjną produkcję i sprzedaż elektrycznej ciężarówki. Stanowi gwarancję, że wszystkie pojazdy spełniają rygorystyczne i odpowiednie normy środowiskowe i bezpieczeństwa.

Jak tłumaczy Volta Trucks, uzyskanie certyfikatu następuje w momencie, gdy przedprodukcyjne prototypy drugiej generacji mają wkrótce trafić do klientów w całej Europie w ramach floty pilotażowej. Pojazdy te będą wypożyczane klientom na dłuższy czas, co pozwoli im zdobyć doświadczenie na temat tego, w jaki sposób elektryczna ciężarówka może być wykorzystana w ramach ich działalności.

Aby spełnić wymogi certyfikacji, producent współpracował z ekspertami z ATEEL UK Ltd i ATEEL S.à r.l., międzynarodowej obsługi technicznej oraz SNCH, The Société Nationale de Certification et d'Homologation, luksemburskiego organu homologacyjnego, który nadzoruje zgodność z przepisami międzynarodowymi EKG ONZ oraz przepisami europejskimi. Pojazd pomyślnie przeszedł testy wielu systemów i poszczególnych komponentów takich jak układ hamulcowy, kierowniczy, oświetlenie i szyby, a także systemy bezpieczeństwa pojazdu. Produkcja seryjna miejskiej ciężarówki dostawczej Volta Zero w zakładzie w Steyr w Austrii ma się rozpocząć na początku drugiego kwartału 2023 roku.

Źródło: Volta Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels