Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Z laboratorium na drogi Europy - o krok bliżej autonomicznej jazdy

Utworzona: 2023-02-05


Firmy IVECO i Plus ogłosiły, że w tym miesiącu rozpoczną się badania na niemieckich drogach publicznych wspólnie opracowanych samochodów ciężarowych nowej generacji o wysokim stopniu automatyzacji.

Ciężarówka IVECO S-WAY z systemem jazdy autonomicznej PlusDrive została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa, wydajności, zadowoleniu kierowcy i zapewnieniu flotom bardziej zrównoważonej opcji. Jak informuje producent pojazdu, dane zebrane podczas testów posłużą do weryfikacji działania autonomicznej ciężarówki i rozpoczęcia przygotowań do produkcji fabrycznej.

W nadchodzących miesiącach testy drogowe zostaną przeprowadzone także w Austrii, Włoszech i Szwajcarii. Dzięki różnorodności dróg i warunków jazdy w tych krajach możliwe będzie wszechstronne sprawdzenie możliwości pojazdu oraz dalsze rozwijanie technologii jazdy autonomicznej Plusa.

Testy drogowe stanowią nieocenioną część procesu walidacji naszej technologii, szczególnie w punktu widzenia przygotowań do komercyjnego wdrożenia pojazdu w Europie. Biorąc pod uwagę, że same Niemcy borykają się z niedoborem 60 000 kierowców ciężarówek, nasz system PlusDrive pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach i rozwiązać problemy z rekrutacją i utrzymaniem w pracy kierowców, z którymi borykają się floty transportowe powiedział Shawn Kerrigan, dyrektor operacyjny i współzałożyciel firmy Plus
Źródło: IVECO
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LINK Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels