Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Logistyka w świątecznym opakowaniu
Utworzona: 2022-12-22

Prezenty muszą bezpiecznie dotrzeć na czas i we właściwe miejsce, a ich ilość z roku na rok rośnie. Nowoczesny partner logistyczny św. Mikołaja musi zaoferować coś więcej – może to zrobić za pomocą usług o wartości dodanej, czyli VAS (Value Added Services).

REKLAMA
Dynamiczny wzrost e-commerce sprawił, że branża logistyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się i podążających za coraz bardziej złożonymi potrzebami klientów. Oczekują oni znacznie więcej niż tylko transport czy magazynowanie towarów. „Więcej” w przypadku tego sektora oznacza między innymi tzw. Value Added Services (VAS), czyli usługi oferujące wartość dodaną. Pod tym ogólnym pojęciem mieści się bardzo szerokie spektrum usług dostosowanych do potrzeb klienta operatora logistycznego. Może to być więc etykietowanie, oznaczanie towarów znakami akcyzowymi, co-packing, repacking, ale także oklejanie (stickering), foliowanie, budowa zestawów promocyjnych, a nawet odświeżanie i prasowanie ubrań. Może to być też aktualizacja oprogramowania i konfigurowanie sprzętu i wiele innych, w zależności od branży.

Pomocnicy św. Mikołaja w magazynach DB Schenker

Plany sprzedażowe związane z okresem przedświątecznym powodują, że zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania rośnie szczególnie, na przykład w zakresie tzw. co-packingu. Świąteczne zestawy produktów na sklepowych półkach przygotowywane są w magazynach logistycznych. Dzięki temu klient oszczędza czas i pieniądze, które musiałby przeznaczyć na zatrudnienie dodatkowej załogi i wykonanie specjalnych opakowań czy etykiet, a do sklepów lub do bezpośrednich odbiorców trafiają paczki, które można wrzucić prosto do worka św. Mikołaja. Jedną z usług typu VAS, które wykonuje DB Schenker dla klienta z branży luksusowych alkoholi, jest banderolowanie i co-packing butelek z trunkami popularnymi na świątecznych stołach i sylwestrowych przyjęciach. Dzięki rygorystycznemu przestrzeganiu wytycznych dot. jakości, długoletniemu doświadczeniu oraz najwyższym standardom bezpieczeństwa i kontroli w tym obszarze prowadzonej przez DB Schenker, klient może być pewien, że korki wystrzelą dopiero w odpowiednim momencie, jeśli powierzy nam obsługę swoich towarów.

Świąteczny prezent bez baterii?

Stickering, czyli oklejanie, i repacking (przepakowywanie) to z kolei usługi wykorzystywane kiedy w grę wchodzą produkty drobne, kupowane często na sztuki lub w niewielkich zestawach – takie jak np. baterie „paluszki”. Trudno sobie bez nich wyobrazić funkcjonowanie gwiazdkowych prezentów: samochodzików, latarek, gadżetów i wielu innych przedmiotów wymagających takiego zasilania. W skład usług VAS wchodzi też wiele innych działań, takich jak dołączanie broszur, ulotek, instrukcji obsługi, czy kart gwarancyjnych w różnych językach, plakatów, nadrukowywanie terminów przydatności na artykułach przemysłowych oraz usługi foliowania, etykietowania, a czasem także projektowania opakowań.

Value Added Services to ponadstandardowe usługi logistyczne, które zwiększają wartość finalnego produktu dla klienta i maja wpływ na wzrost jego sprzedaży. Dzięki ich realizacji możemy i chcemy też odciążyć naszych klientów, tak by mogli skupić się na swoich kluczowych procesach biznesowych. Przy wzmożonym ruchu logistycznym to konieczne i coraz więcej firm oczekuje tego od swoich partnerów logistycznych – mówi Aleksandra Suchodolska-Chojaczyk, Business Development Manager w zakresie Logistyki Kontraktowej w DB Schenker.

Na co dzień – i od święta

Presja czasu nie może zakłócać jakości. Dlatego usługi VAS wymagają od operatora logistycznego znacznie więcej zaangażowania i szerszego doświadczenia niż oferowanie podstawowych usług -logistycznych i transportowych. Stąd też nie wszyscy operatorzy mają je w ofercie.

Klienci cenią sobie elastyczność i kompleksowe podejście, które sprawi, że ich produkty niezawodnie trafią do rąk odbiorców we właściwym momencie, odpowiedniej formie - i na co dzień – i od święta – mówi Aleksandra Suchodolska-Chojaczyk, Business Development Manager w zakresie Logistyki Kontraktowej w DB Schenker.
Zarządzając kilkunastoma magazynami w Polsce, jak również poprzez usługi transportowe każdego rodzaju, DB Schenker jest zawsze otwarty na świadczenie kompleksowych usług logistycznych, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów.

Źródło: DB Schenker
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels