Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Płatności dla przewoźników w 2 godziny
Utworzona: 2022-12-02

Giełda transportowa Teleroute Grupy Alpega rozszerza w Polsce ofertę rozwiązań finansowych o FastPayment.

REKLAMA
Długie terminy płatności od dawna stanowią jeden z największych problemów w branży transportowej. W Polsce średni czas oczekiwania na otrzymanie pieniędzy od wystawienia faktury przez przewoźnika wynosi od 45 do 60 dni. Jednak przy bezprecedensowo rosnących kosztach paliwa i operacji transportowych wielu przewoźników po prostu nie może sobie pozwolić na tak długie oczekiwanie na zapłatę za wykonaną usługę transportową. Staje się to zagrożeniem dla ciągłości biznesu, a w branży obserwuje się coraz więcej bankrutujących firm.

FastPayment to rozwiązanie zaprojektowane po to, aby rozwiązać problem długich terminów płatności. Usługa jest bezpieczna, a cały proces ubiegania się o finansowanie krótkoterminowe dla poszczególnych faktur odbywa się w 100% online, bez skomplikowanych formalności. Wypłata środków następuje w ciągu kilku godzin.

Wdrożenie FastPayment w Polsce jest rozszerzeniem usługi, która z powodzeniem działa już w Hiszpanii i krajach Beneluksu. Teleroute to giełda transportowa o ogólnoeuropejskim zasięgu, dlatego kluczowe znaczenie ma dla niej oferowanie ekosystemu usług finansowych, który jest w stanie obsłużyć całą Europę. W związku z tym Alpega poczyniła znaczne inwestycje zarówno we własną działalność, jak i w partnerstwa z różnymi dostawcami usług finansowych. W ten sposób może zapewnić kompleksową ofertę europejskim użytkownikom, a wraz z nią sprawną obsługę w skali całego kontynentu.

Z rozmów z naszymi klientami wynika, że wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie zna pozabankowych rozwiązań finansowych takich jak faktoring lub uważa, że ich firma nie może ubiegać się o taką usługę. Dzięki FastPayment usuwamy tę barierę i bezpośrednio pomagamy biznesom naszych klientów. Spotkaliśmy się z nimi, wysłuchaliśmy ich obaw i starannie opracowaliśmy rozwiązanie, które jest łatwo dostępne – stwierdził Fabrice Douteaud, General Manager Teleroute.
FastPayment jest częścią szerszego ekosystemu usług finansowych dla przewoźników oferowanych przez giełdę transportową Alpega. Jest wśród nich Gwarancja Płatności, czyli usługa ubezpieczenia faktur oraz polubowna Usługa Mediacji. Obie usługi zmniejszają ryzyko braku płatności przez dłużnika i można z nich skorzystać w pełni online za pośrednictwem giełdy transportowej.

Jako wiodąca europejska giełda ładunków i pojazdów na trasach krajowych oraz międzynarodowych Teleroute codziennie oferuje przewoźnikom ponad 350 000 ładunków, którymi mogą zapełnić swoje pojazdy, aby zwiększyć liczbę operacji i ograniczyć puste przebiegi. Ta ostatnia kwestia wpisuje się w ambicje firmy Alpega w zakresie ekologicznej mobilności. Obecnie w całej Europie 40% ciężarówek na drogach jeździ na pusto, odpowiadając za 20% zatorów na autostradach i emitując 120 milionów ton CO2 do środowiska rocznie. Zrównoważenie tej ilości emisji odpowiadałoby „pracy” 4,3 mld drzew roczni.

Źródło: Alpega
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels