Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Roboty mobilne w nowym centrum logistycznym
Utworzona: 2022-11-29

Wysoce zautomatyzowany magazyn realizacyjny zwiększy możliwości logistyczne firmy i skróci czas dostaw. Nowa placówka DB Schenker ma być otwarta w przyszłym roku na terenie Pragi.

REKLAMA
Oprócz operacji detalicznych, nowe centrum dystrybucyjne będzie również zarządzać działalnością e-commerce B2C, w tym rozbudowanym segmentem usług o wartości dodanej, odpowiadając na zapotrzebowanie konsumentów na usługi spersonalizowane.

DB Schenker odniósł wyjątkowy sukces od momentu wejścia na rynek wschodnioeuropejski. Nowe zautomatyzowane centrum logistyczne umożliwi nam zwiększenie możliwości i poprawę wydajności, przygotowując tym samym grunt pod dalszy rozwój w regionie — mówi Ingo Brauckmann, wiceprezes wykonawczy ds. logistyki kontraktowej / SCM Europe w DB Schenker.
Wydajna i innowacyjna realizacja zamówień stała się ważniejsza w miarę rozwoju operacji logistycznych w handlu elektronicznym, a automatyzacja pomaga zwiększać wydajność oraz odporność łańcucha dostaw. Nowe centrum dystrybucyjne będzie oferować doskonałą jakość obsługi – m.in. dzięki wysoce skalowalnemu, modułowemu systemowi G-T-P (goods-to-person) połączonemu z rozbudowanym systemem przenośników oraz wydajnym systemem sortowania poprzecznego paczek, który dostarczy firma Körber, partner DB Schenker. Oprogramowanie będzie kontrolowało ponad 100 autonomicznych robotów mobilnych (AMR) działających w ramach zautomatyzowanego ekosystemu logistycznego. Obiekt będzie więc jednym z największych tego typu wdrożeń robotów mobilnych w Europie Wschodniej.
Pomimo wysokiego poziomu automatyzacji do realizacji zadań w godzinach szczytu przyszłe centrum dystrybucyjne będzie potrzebowało ponad 1000 pracowników. Obiekt, który powstanie w pobliżu praskiego lotniska i głównej autostrady prowadzącej do Niemiec, umożliwi szybką realizację dostaw do klientów w Europie Środkowej i Wschodniej.

Uruchomienie nowego centrum dystrybucyjnego zaplanowano na lato 2023 r. Obecne centrum dystrybucyjne, które również znajduje się na terenie Pragi, nie jest w stanie sprostać przyszłym wymaganiom. Obecna lokalizacja nie zostanie zamknięta, ale będzie wykorzystywana na potrzeby logistyki zwrotów w celu zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i zmniejszenia ich cyfrowego śladu węglowego.

Źródło: DB Schenker
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels