Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Przy budowie nie zapomnieli o kierowcach i ich potrzebach
Utworzona: 2022-11-02

DB Schenker w Szczecinie przeniósł się do nowo wybudowanej lokalizacji z halą terminala przeładunkowego o powierzchni operacyjnej blisko 4200 m2 oraz nowoczesnym biurem i zapleczem socjalno-sanitarnym dla kierowców o łącznej powierzchni ok. 620 m2.

REKLAMA
Wyróżnikiem lokalizacji są 4 bramy wjazdowe na teren, co usprawni przepływ pojazdów. W terminalu znajduje się 45 doków. Teren jest przystosowany do organizacji ruchu z wykorzystaniem systemu swap body (nadwozia wymienne). Wybudowano także rampę do odśnieżania ciężarówek.

Inwestycja jest elementem programu stałej optymalizacji sieci terminali DB Schenker. W zeszłym roku firma otworzyła dwie lokalizacje, dzięki którym znacznie podniosła standard swojej infrastruktury w południowo-wschodniej Polsce. Szczeciński terminal położony jest w rozwijającej się strefie przemysłowej, niedaleko drogi S3 czyli transeuropejskiego korytarza transportowego TEN-T (E65).

Nowa lokalizacja Oddziału Szczecin jest częścią sieci ponad 430 terminali tego operatora logistycznego w Europie. Obsłuży towary klientów prowadzących biznes na terenie całej Polski jak też zainteresowanych rynkami europejskimi. Dogodna lokalizacja umożliwia błyskawiczny dostęp do Niemiec, stąd nowe codzienne połączenie Szczecin - Berlin, które działa od 5 października.

Rozwijanie i usprawnianie naszej sieci logistycznej jest kluczowym przedsięwzięciem, dzięki któremu możemy niezmiennie zapewniać naszym klientom wysoką jakość obsługi. Każda kolejna inwestycja sprawia, że stajemy się lepiej przystosowani do dynamicznej sytuacji, w jakiej znalazła się nie tylko nasza branża. Jednocześnie zwracamy szczególną uwagę na ekologiczne aspekty rozwoju naszej infrastruktury, dlatego każda nowa jednostka DB Schenker jest w pełni przyjazna środowisku mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker.
Szczeciński terminal został zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii oraz z myślą o ograniczaniu wpływu na środowisko. Obiekt ubiega się o certyfikację BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), która określa najwyższe standardy w zakresie ekologii i komfortu użytkowania, a od stycznia 2023r. ma być zasilany w 100% zieloną energią.

Źródło: DB Schenker
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels