Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

W skali roku 45 000 ton CO2 mniej
Utworzona: 2022-08-19

Projekt zainicjowany przez IVECO w lipcu ubiegłego roku we współpracy z organizacjami zajmującymi się zalesianiem, potwierdza zaangażowanie firmy w działania na rzecz zrównoważonej przyszłości.

REKLAMA
Oferta IVECO obejmuje szeroką gamę pojazdów niskoemisyjnych, w tym ciężarówkę IVECO S-WAY, zasilaną biometanem. Ponadto firma wspiera szereg projektów mających na celu zmniejszenie emisji i poprawę stanu środowiska, takich jak program „Plant the Future”, którego celem jest zwiększenie powierzchni obszarów zalesionych na naszej planecie.

Projekt został już wdrożony we Włoszech, Polsce i Niemczech, a w rok po jego rozpoczęciu ilość CO2, jaką udało się zmniejszyć dzięki ciężarówkom IVECO S-WAY sprzedawanym na tych rynkach oraz drzewkom posadzonym i przekazanym klientom wraz z pojazdami przekroczyła 45 000 ton w skali roku. Ilość CO2, którego nie wyemitowano odpowiada ilości pochłanianej przez ponad 3 mln drzew rocznie.

Gdyby wszystkie te drzewa zostały posadzone w rzędzie w odległości 7 metrów jedno od drugiego, utworzyłyby linię ciągnącą się od bieguna południowego do bieguna północnego. Oto wkład, jaki możemy uczynić, rozpowszechniając wykorzystanie gazu ziemnego, a zwłaszcza bio-CNG/LNG w branży transportowej. Nasz cel dotyczący zerowej emisji CO2 znajduje się w naszym zasięgu – komentuje Giandomenico Fioretti.
IVECO planuje obecnie rozszerzyć projekt „Plant the Future” na inne kraje europejskie. Angażuje się na rzecz podnoszenia świadomości na temat kluczowej roli, jaką gaz ziemny i biometan mają do odegrania w dążeniu do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla w sektorze transportowym. Obecnie ciężarówka IVECO S-WAY zasilana biometanem może ograniczyć emisję CO2 o 95%, a wykorzystując niektóre surowce, możliwe jest nawet osiągnięcie ujemnej emisji nawet o 121%, co pokazało badanie przeprowadzone niedawno przez włoską Radę ds. Badań Naukowych. Aby zintensyfikować swoje działania w zakresie rozwoju zrównoważonego, firma wspiera inicjatywy, takie jak program Ambasadorów IVECO, który skupia klientów i partnerów podzielających firmową wizję zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego, a także projekt „Plant the Future”.

Informacje o projekcie Plant the Future

W lipcu 2021 r. IVECO nawiązało współpracę z organizacjami zajmującymi się zalesianiem, aby przeprowadzić projekty sadzenia drzew w różnych krajach. We Włoszech, dzięki współpracy z platformą e-commerce Treedom, udało się zasadzić 300 drzew. W Polsce nawiązano współpracę z organizacją Ecobal, w celu zasadzenia 5000 sadzonek na działce o powierzchni 5 ha. Pracownicy IVECO I Ecobal zasadzili sadzonki gatunków wyselekcjonowanych przez Nadleśnictwo Dwukoły w celu zachowania bioróżnorodności na tym terenie. W Niemczech IVECO sadzi jedno drzewo za każdy nowy egzemplarz IVECO S-WAY zasilany gazem oraz używany IVECO Stralis NP sprzedany w ramach projektu ponownego zalesiania PLANT-MY-TREE®. Do tej pory w ramach tej inicjatywy posadzono 2100 drzew. Ogólnie rzecz biorąc, las IVECO liczy obecnie ponad 7000 drzew, a liczba ta będzie rosnąć, ponieważ projekt ma ruszyć także w Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Ponadto IVECO Włochy powiększy swój las o kolejne 700 drzew w Tanzanii, Kamerunie, Kenii, Nepalu i Kolumbii za każdy zregenerowany silnik IVECO Reman.

Źródło: Iveco
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels