REKLAMA

35 kierowców pod wpływem alkoholu - bilans niemieckich kontroli
Utworzona: 2019-03-13

W ramach akcji prewencyjnej dotyczącej trzeźwości kierowców, 35 funkcjonariuszy z komendy policji w Getyndze oraz 2 pracowników BAG, w ubiegłą niedzielę przeprowadziło kontrole na parkingach w rejonie Getyngi, Hildesheimer-Börde oraz wzdłuż A7.

To kolejna inicjatywa mająca na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu na tej bardzo ruchliwej autostradzie federalnej. Dzięki niej wyeliminowano kierowców, którzy mogli doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Większość z nich pochodziła z Polski, Łotwy oraz Ukrainy.

Spośród skontrolowanych 223 kierowców ciężarówek, u 35 wykryto obecność alkoholu w organizmie. U 15 z nich poziom ten przekraczał 0,5 promila, w 13 przypadkach wartość ta wynosiła od 0,5 do 1,09 promila, a u 7 była znacznie wyższa niż 1,1 promila. 20 kierowców musiało przedłużyć swój czas odpoczynku z powodu przekroczenia dopuszczalnego stężenia alkoholu.

Rekordowo wysoką wartość 3,02 promila odnotowano u 39-letniego kierowcy z Ukrainy na parkingu Göttingen-Ost, który mimo tego zamierzał kontynuować swoją podróż. Na parkingu Harz-Ost przymusowy postój zapewnił sobie 37-letni obywatel Rumunii, u którego alkomat wykazał 2,73 promile. Aby uniemożliwić dalszą jazdę policjanci zatrzymali dokumenty pojazdu i ładunku.

Źródło: polizei
Do ulubionych