Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych

Daj się zbadać – to nic nie kosztuje

Utworzona: 2024-05-06


Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych, przy wsparciu sponsorów, zaprasza w Dniu Zawodowego Kierowcy, 10 maja, do Gdyni na bezpłatne badania lekarskie. Gruntownie przebadanych zostanie 100 kierowców, którzy zgłoszą się pierwsi.

Siedzący tryb pracy, mała aktywność fizyczna i trudności z utrzymaniem zbilansowanej diety to główne przyczyny kłopotów zdrowotnych zawodowych kierowców. Wielu z nich uskarża się na problemy z układem krążenia (choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze), kręgosłupem, stawami, żylakami, hemoroidami, zakrzepicą, nie mówiąc o nadwadze i otyłości. Są również narażeni na długotrwały stres, który może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego kierowcy powinni się regularnie badać, dzięki czemu mogą uniknąć konsekwencji zdrowotnych związanych z charakterem pracy i zaniedbaniami w profilaktyce.

Przyklaskujemy więc inicjatywie Pomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych, które przy wsparciu gdyńskich sponsorów – portowych terminali przeładunkowych Hutchison Ports, Baltic Container Terminal i HES International – zaprasza zawodowych kierowców, w dniu ich święta, 10 maja w godz. 8.00-16.00 na bezpłatne badania w zakresie:
- EKG
- PSA (w celu wczesnego wykrycia raka prostaty)
- pomiaru cholesterolu i glukozy
- pomiaru ciśnienia krwi, tętna i saturacji
- oceny ryzyka zachorowań serca
- oceny ukrwienia kończyn dolnych.

Badania zostaną przeprowadzone w namiotach rozstawionych na parkingu przy biurowcu Morski Port, ul. Janka Wiśniewskiego 31 w Gdyni. Zaplanowano diagnostytkę u 100 kierowców - zadecyduje kolejność zgłoszeń na badanie. Pierwszych 30 kierowców otrzyma prezenty przygotowane przez firmy zawiadujące terminalami przeładunkowymi oraz PSPD.

Za przeprowadzenie i podsumowanie badań odpowiedzialni są specjaliści ze spółki Telemedycyna Polska, którzy będą wyposażeni w przenośną aparaturę medyczną i odpowiednie oprogramowanie. Zaangażowana w przedsięwzięcie jest również Fundacja eZdrowie.

Grafika: Pexels (Samer da Boul)
Do ulubionych Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels